Starší žáci poprvé na jaře bez bodu, ale lídra v derby trápili

Starší žáci (Dušan Korel) – Poprvé na jaře nerozmnožili své bodové konto, ale přesto starší žáci Svítkov Stars mohli do kabiny odcházet se vztyčenými hlavami. Proti modrému týmu HBC Pardubice v 15. kole východní skupiny ligové soutěže předvedli vynikající výkon a lídra tabulky důkladně potrápili. V městském derby na hřišti v Polabinách však nakonec slavili domácí po těsné výhře 2:1.

Když dostanete rozhodující gól v předposlední minutě, tak vždy budete mírně zklamáni. Nebyli jsme daleko od bodového zisku. Ale i tak jsem nadmíru spokojen, byl to super zápas,“ prohlásil svítkovský trenér Filip Uhlíř a dodal: „I soupeř uznal, jaký kus práce jsme udělali za půl roku od posledního vzájemného duelu. Opravdu koukali, co se děje. Zápas jednoznačně hodnotím kladně.“

Svítkovskému týmu nabuzenému třízápasovou vítěznou šňůrou nevyšel úvod. Chybičku v rozehrávce potrestal domácí Bodlák a už ve 48. vteřině otevřel skóre. Rychle inkasovaný gól však hostující hráče nesrazil do kolen a s favorizovaným soupeřem hráli vyrovnanou partii. Střelecky v ní sice navrch měla modrá Alfa, leč vždy narážela na výtečně chytajícího Štarmana. „Po rychle inkasovaném gólu jsme ustáli tlak soupeře a podržel nás brankář. Zachytal perfektně,“ řekl trenér Uhlíř.

Srdnatě bojující Svítkov se dokonce ve 22. minutě natáhl po bodech. Matyáš Hospr se prosadil v přesilovce a srovnal skóre na 1:1. Vyrovnaný výsledek bohužel nevydržel až do konce. Ve 44. minutě vrátil Motyčka domácím nejtěsnější vedení. I přes snahu hostujícího týmu při powerplay se už stav nezměnil a tři body uzmul favorit.

Alfa nás přetlačovala silou, ale vydrželi jsme s ní běhat celých 45 minut. Zápas se mi opravdu líbil stejně jako náš výkon. Snad jedině škoda třetí třetiny. Kluky jsem za stavu 1:1 upozorňoval, že nás budou napadat, že se budou snažit něco vymyslet a že se nám může otevírat prostor pro brejky. Několikrát jsme šli ve třech proti jednomu, ale přečíslení jsme neřešili ideálně. Šli jsme do kličky a přišla ztráta. Škoda, že se nám nepovedlo tyto situace využít, ale znovu opakuji, že to byl vynikající zápas,“ řekl trenér Uhlíř.

Další utkání sehrají starší žáci Svítkov Stars až po Velikonočních svátcích. V sobotu 6. dubna se představí na domácím hřišti proti Hradci Králové, jemuž se budou snažit oplatit podzimní těsnou porážku 2:3. Zápas se bude hrát již od 8.00 hodin.

HBC Pardubice modrý tým – HBC Svítkov Stars 2 : 1 (1:0, 0:1, 1:0).

Branka a nahrávky Svítkova: 22. M. Hospr (Kašpar, Solař)

Sestava Svítkova: Štarman – Kerner, Jon. Jánský, Solař, Svoboda, Jách. Jánský, Koudela – Ločárek, Korel, Hoza, M. Hospr, Kašpar, Novák, Topič, Gusty, Malý.