Starší žáci (Martin Hlavsa) - V brzkých ranních hodinách v sobotu 14. 10. jsme odcestovali na východočeské derby do Hradce Králové.

HBC Hradec Králové 1988 - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 3 : 16

Střely na branku: 23 : 50

Střelci: Bláha 4x, Korbel 4x, Novotný L. 3x, Vojtěch 3x, Gregor 2x

Do zápasu jsme šli s respektem k soupeři, jelikož nám vypadlo několik klíčových obránců a museli jsme lehce improvizovat se sestavou. Kluci však do zápasu vlétli a rychlými góly nepřipustili dramatický zápas a udělali soupeři rychlý ranní budíček. Hradec však přes špatný vstup do zápasu nesložil zbraně a dokázal s námi do konce první třetiny srovnat hru a korigovat skóre dvěma zásahy.  Hradec hrál sympaticky a zejména jeho útočné akce nám dělaly občas problém před naší brankou, kde jsme špatně rozebírali hráče okolo brankoviště. Skóre postupem zápasu narůstalo a zastavilo se na konečných 16:3. V zápase vyčnívali dva naši střelci Martin Korbel a Matyáš Bláha, kteří se blýskli čtyřmi přesnými zásahy. Perfektní výkony předvádí Fíďa Brož, který odvádí neuvěřitelně moc černé práce pro tým a přesně plní naše taktické pokyny, které jsou mu uděleny. Premiéru v dresu starších žáků si odbyl přípravkář Lukáš Korec a svým výkonem na hřišti nás přesvědčil o tom, že ho můžeme využít i v další části sezony. Stále je v naší hře spousty nedostatků, na kterých se budeme nadále zaměřovat na tréninku. Po první čtvrtině sezony jsme rádi, že jsme získali poznatky o všech týmech v soutěži a můžeme se nyní připravovat na zbývající průběh podzimní části. Nyní nás čeká těžký zápas na asfaltu v Letohradě, který dokázal porazit Alfu. Určitě nepojedeme k Jelenům na výlet, ale budeme chtít opět získat tři body. Jsme sice na vítězné vlně, ale heslo v naší kabině je:  POKORA - a tímto se budeme prezentovat do konce sezony.

Sestava: Procházka, Šídlo - Malý, Brož, Bláha, Novotný Š., Janíček, Cahlík, Gregor, Novotný L., Korbel, Bukač, Vojtěch, Vlašič L. (MŽ), Drozd (MŽ), Korec L.,(PŘ)