STARŠÍ ŽÁCI OBHÁJILI TITUL MISTRŮ REPUBLIKY

Starší žáci (red.) - Během prvního červnoného víkendu proběhl v Černošicích u Prahy finálový turnaj starších žáků, kam náš tým cestoval v roli obhájce titulu a vítěze regionální skupiny Východ. Dnes přinášíme report, slíbit můžeme ještě vyjádření trenéra.

Náš sobotní program začal dobře a to vítězstvím nad Kladnem. To se nerodilo snadno, sice jsme se ujali vedení, ale soupeř srovnal. Znovu jsme se ujali vedení a to udrželi až do konce. Kladno v závěru zkusilo hru bez brankáře, ale inkasovalo další dvě rány.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Alpiq Kladno 4 : 1 (1 : 0, 1 : 1, 2 : 0)

Počet střel na branku: 29 : 21

Střelci: Drbal 2x, Kňava, Martínek

Ve druhém zápasu proti zlínským Malenovicím se už tak nedařilo. Soupeř prakticky z každé své akce skóroval a vybudoval si tak náskok tří branek. Teprve pak jsme se začali trefovat my, ale stačilo to jen na snížení a nutnost zkusit v závěru zápasu power-play. Při ní ovšem trefil prázdnou bránu opět jen soupeř. Vzájemný zápas Malenovic s Kladnem skončil vítězstvím Kladna na nájezdy a to nám zajistilo postup do play-off.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Malenovice 2 : 4 (0 : 2, 1 : 1, 1 : 1)

Počet střel na branku: 33 : 19

Střelci: Gregor (Kerschbaum, Martínek), Bláha (Korec A.)

Nedělní program zahajovalo v osm hodin ráno naše semifinále s vítězem druhé skupiny z Rakovníka. Odehrány byly dvě minuty, když bylo utkání přerušeno pro nezpůsobilý terén konkrétně vysráženou vodu na hladkém plastovém povrchu. Pokračovalo se až o půl jedenácté a to soubojem jako řemen a zřejmě i předčasným finále. Naši hráči se nedokázali zbavit střeleckého trápení a navíc nám zle zatápěl Jakub Šiler, hráč, který byl na straně Rakovníka téměř u všeho a na kterém v podstatě jeho hra stála. Díky jeho akcím jsme získali dvougólové manko. Teprve pak se podařilo snížit, ale když si Denis na začátku třetí třetiny nešťastně srazil míček do vlastní branky jak jinak než po akci Šilera, asi by na nás už nikdo nevsadil. Jenže pak začal soupeř odpadat a náš tým doslova jezdit po zadku. Podařilo se opět snížit, na druhé straně naši hru vabank držel famózní Fugas a obětavost obránců doslova padajících do střel. Dvě minut před koncem trefil Mouse Nistorovu výstroj, rozhodčí už zvedal píšťalku k přerušení hry, když míček přece jen vypadl za brankovou čáru. Srovnáno, vyšťavení soupeři už jen dovedli zápas do nájezdů. Rakovniční si na ně věřili o čemž svědčil zdvižený prostředníček druhého nájezdníka směrem k našim fanouškům během samotné exekuce. Nicméně Fugas ukázal nervy jako kotevní řetězy a všechny střelce vymanévroval prakticky do ničeho. Za náš rozhodl Mouse precizní forsbergovkou a nadšení mohlo vypuknout.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Rakovník 4 : 3 po ss (0 : 2, 1 : 0, 3 : 1 - 1 : 0)

Počet střel na branku 30 : 35

Střelci: Malý (Drbal, Bláha), Bláha (Malý, Shejbal), Bláha, rozhodující nájezd Bláha

Finálový souboj s dobře známými Ježky měl zcela jiný průběh. Náš brankostroj v první třetině jej prakticky rozhodl a tak trenéři v jeho zbytku nechali hrát kompletní lavičky. Ježkům se sice podařilo pokazit Fugasovu nulu, ale naši střelci přidali ještě další čtyři zářezy, zejména Šejbič byl v poslední třetině k nezastavení.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - Ježci Heřmanův Městec 9 : 1 (5 : 0, 0 : 0, 4 : 1)

Počet střel na branku: 23 : 18

Střelci: Bláha, Kňava (Drbal, Kerschbaum), Bláha, Korec A. (Malý), Shejbal, Malý, Shejbal, Shejbal

A pak to po roce opět propuklo, putovní pohár se vrátil tam, kde to zná, společně s týmem mistrovským autobusem. Jaroslav Fukárek byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Gratulujeme!

Mistrovská sestava: Fukárek Jaroslav, Procházka Matěj - Drozd Ondřej, Gregor Jiří, Janíček Vojtěch, Kerschbaumová Adéla, Korec Adam, Shejbal Filip, Uhlíř Filip, Vlašič Leoš - Bláha Matyáš, Drbal Denis, Kerschbaum Jáchym, Kňava Jakub, Korec Lukáš, Koudela Tomáš, Malý Matyáš, Martínek Daniel, Seidl Maxmilián, Vlašič Josef

Trenéři: Hlavsa Martin, Pelcman Tomáš, Petruška Jindřich