Starší žáci neuspěli proti vedoucímu týmu

Starší žáci (Martin Bláha) - První jarní den nás k dalším utkáním MČR SŽ přivítala Pardubická Autosklo aréna, která má nový plastový povrch. Měli jsme k dispozici kompletní tři pětky. I když jsme věděli, že budeme hrát s prvním týmem tabulky, byli jsme rozhodnuti soupeře potrápit a pokusit se uloupit nějaký ten bodík.

Do naší branky nastoupil Vláďa Šídlo (MŽ), který ještě v loňské sezóně oblékal dres Autoskla. První třetina byla v podání obou týmů spíše o seznamování se s novým povrchem. Míček na plastu nikam neuskakuje a je mnohem rychlejší než na asfaltu. Oba soupeři tak měli nejednou velký problém v tom, že míček byl rychlejší než jejich ruce. Střelecky vyšla první část lépe Autosklu v poměru 13:9. Ale oba brankáři byli nepřekonáni a tak se šlo do kabin za stavu 0:0. Druhou periodu jsme začali dobře a hned ve druhé minutě jsme se ujali vedení 1:0. To nám však vydrželo pouhých 5 minut. V 19 minutě srovnala Alfa zásluhou Janečka na 1:1. Na začátku třetí periody nám soupeř nabídl výhodu přesilové hry. Prabídně jsme s ní však naložili a své umění nám dnes poprvé, ale zdaleka ne naposledy předvedl Jiří Bucek, když ve vlastním oslabení utekl naší obraně a bravurně skóroval 2:1. Snažili jsme se zabojovat o výsledek, ale nebylo nám přáno. Třetí třetina byla z naší strany střelecky aktivnější 10:4 v náš prospěch. Bohužel všechny naše střely skončily v moci Pavla Foršta. Naproti tomu dvě ze čtyř střel Alfy zapluly za Šidlova záda a tak jsme po 36 minutách odcházeli poraženi 3:1.

Autosklo H.A.K Pardubice vs. HBC Jtekt SvítkovStars Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Střely na branku: 26:25 (13:9, 9:6, 4:10)

Vyloučení: 6:4, přesilovky: 3:4, využití 0:0, v oslabení 1:0

K druhému utkání jsme nastoupili s mírně ořezanou sestavou, kdy jsme měli k dispozici dva centry, čtyři beky a šest křídel. Chtěli jsme se tentokrát pokusit vyzískat z utkání nějaký bod. Hecovali jsme své svěřence a poukazovali na dobrý výsledek prvního utkání. Říkali jsme jim, že pokud zjednodušíme přechod do pásma a zvýšíme četnost a přesnost střelby, mohlo by utkání dopadnout v náš prospěch. To jsme ovšem netušili, k jakému galapředstavení se v zápětí nadechne Autosklář s číslem 70 Jiří Bucek. Alfa hrála super rychlou kombinační hru a dařilo se ji Bucka vysouvat do breakových situací. Ten se bohužel pro nás v zakončení nemýlil a tak se na naši straně výsledkové tabule ďábelsky navyšovalo skóre. Jediným z našich borců, kterému se v první periodě podařilo skórovat byl Jiří Naštický a tak jsme o první přestávce sledovali na výsledkové tabuli stav 7:1. Většina týmů by se v tuto chvíli složila a utkání by se již jen dohrávalo. Ne však náš tým. Po silném motivačním proslovu k hráčům se nám podařilo nalít jim do žil opět sílu a hlavně týmové odhodlání. Zlepšili jsme přístup k soupeřům, zlepšili jsme pohyb po hřišti a neslo to zasloužené ovoce. Prostřední část jsme zremizovali 1:1 a tak byl před závěrečnou třetinou stav 8:2 ve prospěch Autosklářů. O přestávce jsme se opět zaměřili na motivační proslov a hecování již neskutečně vyčerpaných Svítkovských Stars. Říkali jsme si, že po absolutně prohrané první části se nám druhou podařilo remizovat a tak bychom třetí třetinu měli zkusit vyhrát. Naši borci makali až do posledních zbytků sil a dokázali snížit na 8:4. V závěrečné power play jsme sice obdrželi další branku, ale svůj úkol vyhrát třetí třetinu náš tým splnil.

Střely na branku: 30:16 (12:4, 8:4, 10:8)

Vyloučení: 1:1, přesilovky: 1:1, využití 0:1, v oslabení 0:0

Slovo závěrem: Klobouček dolů za předvedený výkon pánové a dámy. Plnili jste dobře pokyny střídačky, dávali jste do hry velké odhodlání, velké srdíčko a super týmový výkon. Jsem hrdý na to, jaký celek společně tvoříme, stáli jsme proti silnému soupeři jako jeden muž, jedna žena. Pokud jsme hráli proti Autosklu, hráli jsme velice vyrovnanou partii. Pokud jsme však hráli proti hráči číslo 70 Jiřímu Buckovi, neměli jsme sebemenší šanci. Jeho rychlost, šikovnost a přesnost zakončení dělala našim hráčům veliké problémy. Z dvanácti vstřelených branek svého týmu byl tento borec u devíti. Nezbývá, než soupeři pogratulovat k zaslouženým vítězstvím a hráči číslo 70 vzdát k jeho galapředstavení veliký hold.