Starší žáci na Alfu nestačili

Starší žáci (Martin Bláha) - V sobotu 18. 10. k nám do arény zavítal soupeř z druhého břehu Labe.

Čekala nás nesnadná utkání, protože soupeř z Polabin je velice silný. Vzhledem k tomu, že jsme měli k dispozici všechny své hráče, kteří běžně nastupují v kategorii mladšího dorostu, rozhodli jsme se postavit sestavu na první utkání jen z hráčů, kteří do sž ročníkově patří. Utvořili jsme dvě vyrovnané formace a do branky se postavil Lukáš Novotný. Vlétli jsme do utkání ve velkém stylu a bylo nás plné hřiště. Zatlačili jsme soupeře hluboko do obranného pásma a v první třetině vyloženě kralovali hře. Poměr střel 9:3 v náš prospěch hovoří za své. Ovšem žádná z těchto střel se neujala a tak bylo skóre po první periodě 0:0. Během prostřední části hry se nám bohužel zranil elitní obránce Vojta Novotný a museli jsme sáhnout mezi mladší žáky a doplnit kádr. Novotného v obraně zastoupil Jaroslav Novák a na jeho místo v útoku se posunul přípravkář Bláha. Bez Vojty, který má po sekyře zlomené záprstní kůstky na ruce jsme byli hodně oslabeni. Jeho přehled a zkušenosti chyběly, a hra se začala vyrovnávat. Soupeř se v 18 minutě ujal vedení a my jsme na to již do konce třetiny nebyli schopni reagovat. Naopak jsme ještě Alfě nabídli dvě početní výhody, které se nám naštěstí podařilo ubránit. V poslední periodě jsme začali fyzicky odcházet a soupeř převzal iniciativu. Ve třetí třetině byla Alfa výrazně lepší a v 28 minutě dokázala vstřelit branku jistoty. Pokoušeli jsme se s výsledkem ještě něco udělat, ale minutu a půl před koncem nám jeden z našich borců vzal zbytečným faulem možnost power play. Tu jsme nakonec po uplynutí trestu sehráli, ale zbylo nám na ni pouhých 22 vteřin. Silný a zkušený soupeř si s touto situací dokázal poradit a výsledek si pohlídal.

Po neúspěšném pokusu o zisk bodů v prvním utkání jsme na zápas číslo dva postavili tři formace složené jako obvykle ze starších žáků, mladších žáků a dvou přípravek. Vzhledem ke složení týmu a k únavě našich borců bylo od začátků utkání vidět, kdo bude po nastávajících 36 minut na hřišti pánem. Soupeř nás zamykal hluboko v obranném pásmu a mladší žák Vláďa Šidlo hájící naší branku byl neustále v ohrožení. Dokázali jsme vzdorovat dlouhých osm minut. V minutě deváté naše obrana i Vláďa kapitulovali a prohrávali jsme 0:1. Minutu před první sirénou vstřelili hosté druhý gól a do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu 0:2. Snažili jsme se našim borcům nalít novou sílu do žil, motivovat je ke zlepšení soubojů jeden na jednoho a k tomu, aby stříleli ze všech pozic. Bohužel jsme ztratili dalšího z elitních obránců Radka Adámka, který skončil též s rukou na dlaze. Obranu tak vyztužili mladší žáci a soupeř tuto velikostní výhodu dokázal využít. V prostřední části hry jsme dokázali vystřelit na branku soupeře pouze 3x zatím co autoskláři ze sedmi ran vyslaných na Šídla dokázali tři z nich dorazit za jeho záda. A tak jsme po druhé periodě, prohrávali již 0:5. Vláďa, který se měl v brance co ohánět, si řekl o střídání a do branky nastoupil opět Novotný. Řekli jsme svým svěřencům, že se pokusíme neprohrát třetí třetinu a naopak v ní docílit vstřelení branky. To se nakonec tak úplně nepovedlo. Sice jsme neinkasovali, ale ani neskórovali. A tak se již na skóre nic neměnilo. Všech šest bodů se nakonec přesunulo na druhý břeh Labe. Naši borci předváděli dobrou hru, která plně korespondovala s naší věkovou i výškovou indispozicí. Obě zranění elitních beků se na výsledku také neblaze podepsala. Jistě bychom dokázali sehrát vyrovnaná utkání, pokud bychom tyhle hráče měli k dispozici. Ale takový je prostě sport. Ne vždy se daří a ne vždy máme to potřebné štěstíčko. Přes to, že jsme prohráli, musím své svěřence pochválit, že se nesesypali a snažili se hrát naplno až do konce. Plnili přesně naše pokyny a rozhodně jim nikdo nemůže upřít plnění slov jejich pokřiku jeden za všechny, všichni za tým.

Soupeři gratulujeme k zaslouženému vítězství. Obě utkání probíhala v duchu fair play a fanouškům a rodičům se musela jisto jistě líbit.

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. HBC Autosklo H.A.K Pardubice  0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Střely na branku: 18:22 (9:3, 4:10, 5:9)

Vyloučení: 2:5, přesilovky: 5:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

HBC JTEKT Svítkov Stars vs. HBC Autosklo H.A.K Pardubice  0:5 (0:2, 0:3, 0:0)

Střely na branku: 11:23 (6:9, 3:7, 2:7)

Vyloučení: 0:2, přesilovky: 2:0, využití: 0:0, v oslabení: 0:1

Sestava Stars: Novotný Lukáš, Šidlo Vladimír - Adámek Radek, Bláha Tomáš, Bláha Matyáš, Čech Vladimír, Dudík Jiří, Drbal Denis, Flos Milan, Korbel Martin, Kubíček Martin, Láník Jan, Naštický Jiří, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch, Šrámek Josef