Starší žáci favorita nezaskočili

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 23. 4. jsme zavítali na hřiště Letohradu. Přivítalo nás velmi chladné počasí a vědomí, že zisk nějakých bodů by byl velmi ale opravdu velmi překvapivý.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars 7 : 2 (3 : 1, 4 : 0, 0 : 1)

První utkání jsme nezačali špatně. Po úvodní "oťukávačce" jsme udeřili jako první. Tomáš Zeman poslal svou obávanou "jedovku" na bránu soupeře, kde ji ještě tečoval Pavel Birta a my jsme vedli 1:0. Neočekávaný ale o to milejší stav. Radost ale netrvala dlouho. Soupeř zapnul na vyšší obrátky, srovnal a na konci třetiny to byl on kdo měl navrch - vedl 3 : 1. Druhá třetina už tak příjemná pro nás nebyla. Naše tempo pomalu uvadalo, brzké ranní vstávání (okolo 5. ráno) si asi tady vybralo svou daň a my jsme prohráli tuto třetinu 4:0. Z naší strany se nejednalo o nějaké závažné chyby, ale soupeř byl jednoduše lepší. Třetí třetina se pak už dohrávala, většinou v poklidném tempu, nám se už jen podařilo korigovat brankou Tomáše Zemana na konečných 2:7. Pozitivní na utkání bylo to, že se nám po velmi dlouhé době podařilo nad Letohradem vyhrát třetinu.

SK Hokejbal Letohrad - HBC JTEKT Svítkov Stars 5 : 1 (3 : 0, 0 : 0, 2 : 1)

Soupiska: Šidlo Vladimír - Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Zeman Tomáš, Bláha Matyáš, Drbal Denis, Hemžský Marek, Bukač Adam

Druhé utkání začalo o poznání opatrněji. Uvážíme li, že jsme v sestavě měli 8 mladších žáků, byl náš herní projev sympatický. To ale samo o sobě na vítězství nestačí a tak po dvou třetinách soupeř vedl 3:0. Ve třetí třetině jsme opět chtěli alespoň korigovat výsledek, což se podařilo výstavní ránou od modré, jejímž autorem byl Jára Novák. Soupeř ale rychle zareagoval a celkem v klidu si pohlídal výsledek který nakonec byl 1:5 z našeho pohledu.

Náš tým v Letohradě nepřekvapil, ale ani nezklamal. Vědomi si síly soupeře, hráli jsme na to co nám síly stačily. Nicméně stojí za pozornost výkon našeho mladšího žáka Vojty Janíčka. Bojoval velmi srdnatě, častokrát i se soupeřem o hlavu větším, nedělal žádné zbytečné věci a pokoušel se i o rozehrávku. Bude li jeho výkon mít i nadále tento trend, určitě to nebyl jeho poslední zápas v kategorii SŽ.

Soupiska: Šidlo Vladimír - Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Zeman Tomáš, Malý Matyáš, Vojtěch Jakub, Korec Adam, Shejbal Filip,  Korbel Martin, Janíček Vojtěch