Starší žáci dvakrát zdolali Jestřáby

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 17. 10. dorazili do Svítkova přeloučští Jestřábi a dle předzápasových předpokladů odjeli s prázdnou.

HBC JTEKT Svítkov Stars : HC Jestřábi Přelouč 3 : 1 (0 : 0, 1 : 0, 2 : 1)

sestava: Šťovíček Jiří - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Ilich Jakub, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák  Jaroslav, Novotný Vojtěch, Hemžský Marek, Bláha Matyáš, Drbal Denis

První zápas se hrál v opatrném tempu. Hráči si vzali k srdci varování ohledně rychle obdržených branek z minulých utkání a vyvarovali se nepozorností a nekoncentrace na začátku utkání. Přistoupili zodpovědně k zápasu a, trpělivou hrou, soupeře skoro nepustili do naší třetiny. Jediné co se našim hráčům nedařilo na 100% bylo trefovat bránu soupeře a tak první třetina skončila bezbrankově. Od druhé třetiny už jsme na soupeře vyvíjeli velký tlak a i díky tomu se nám povedlo vstřelit první gól. Mačkání soupeře pokračovalo i v třetí třetině a i když se soupeři povedlo vstřelit kontaktní branku, záhy jsme opět zvýšili na 3:1, utkání plně ovládli a i když závěr byl trochu nervozní, nedopustili jsme žádné překvapení. Nutno pochválit všechny hráče za zodpovědný a kolektivní výkon.

HBC JTEKT Svítkov Stars : HC Jestřábi Přelouč 7 : 0 (4 : 0, 1 : 0, 2 : 0)
sestava: Choutka Dominik - Adámek Radek, Birta Pavel, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Ilich Jakub, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák  Jaroslav, Novotný Vojtěch, Novotný Lukáš, Shejbal Filip, Korbel Martin, Janíček Vojtěch

Druhý zápas již byl o něčem jiném. Během úvodních asi 14ti sekund jsme se ujali vedení, následně přidali další branku a soupeři rázně ukázali v jakém duchu se toto utkání bude vyvíjet. A když po první třetině byl stav 4:0, z větší části bylo o zápase rozhodnuto. Nutno podotknout že k tomuto našemu vedení pomohla i nedisciplinovanost soupeře a z toho pramenící přesilovky, které se nám poměrně úspěšně dařilo využívat. A když jsme potom každou další třetinu vstřelili alespon jednu branku, bylo jasné, kde zůstanou body. I tady o našem vítězství rozhodla disciplinovanost a týmové pojetí a za to je nutné všem našich hráčům poděkovat.