Starší žáci brali z posledních zápasů maximum bodů

Starší žáci (Petra Hovorková) - Během uplynulých dvou víkendů sehráli naši starší žáci dvojici zápasů, do kterých vstupovali v roli favoritů. A tu potvrdili.

28. 9.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 12 : 0 (3 : 0, 2 : 0, 7 : 0)

Počet střel na branku: 61 : 7

K prvnímu zápasu hraném v domácím prostředí nastoupili Stars proti hostujícímu Autosklu B v roli jasného favorita a to i díky tomu, že měl soupeř v sestavě většinu hráčů z mladších žáků doplněnou dvěma dívkami.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a roli favorita naplňovali od úvodní minuty. Dvěma rychlými góly z úvodu první třetiny jsme se ulidnili a narůstání skóre bylo jen otázkou času. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, držením míčku v útočné třeitně i nebezpečnými střelami z dálky. První třetinu jsme ovládli 3 : 0 po gólech Bezpalce, Krále a Kňavy.

Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu. V této části za domácí skórovali Uhlíř a Martínek. Řadou nebezpečných střel z dálky, které častokrát končili na tyčích soupeřova brankáře, se ve druhé části prezentovali bratři Vlašičové.

Třetí třetinu už soupeř nestíhal a fyzicky zcela odpadl. Navíc domácímu duu Martínek - Kňava padlo do branky soupeře vše na co sáhli a zápas se proměnil v jejich střeleckou exhibici. Letošní střeleckou smůlu protrhl kuriózní tečí nohou útočník domácích Matěj Synek, který se pravidelně dostává do šancí, ale do dnešního zápasu k němu byla střelecká štěstěna otočena zády. Střeleckou smůlu neprotrhli v sobotním zápase bratři Vlašičové, po jejichž střelách opět zvonili tyče, či zasahoval brankář soupeře. Poslední třetinu jsme ovládli 7:0 a celkově zvítězili nad soupeřem 12:0. Z domácích se prosadili Martínek (4 góly), Kňava (3 góly), dále po jednom gólu Bezpalec, Král, Uhlíř, Flamík a Synek.

5. 10.

TJ Sršni Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 6 (0 : 4, 0 : 1, 0 : 1)

Počet střel na branku: 13 : 33

Ke druhému zápasu cestovali Stars do Svitav opět v roli favorita. Vzhledem k tomu, že Svitavy disponují zastřešenou plochou, nebylo na překážku ani deštivé počasí. Domácí hráli na kompletní tři pětky včetně pěti dívek, navíc měli další čtyři hráče na střídání. Hostující Stars nastoupili do utkání se čtyřmi obránci a kompletnimi třemi útoky.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale hned ve druhé minutě jsme museli čelit soupeřově přesilovce. S ní jsme si bez větších komplikací poradili, navíc v závěru jsme šli díky individuální akci do vedení. V zápětí z rychlého protiútoku po odrazu střely Leoše Vlašiče od plexiskla zvyšoval dorážkou z voleje do odkryté branky Seidl. Do poloviny třetiny jsme zvýšili při ponechané výhodě zásluhou Leoše Vlašiče na 3 : 0. Gólem Koudely z přesilové hry na závěr první třetiny po asistenci Kňavy jsme de facto rozhodli o výsledku utkání.

Zbylé dvě třetiny jsme si po taktickém výkonu pohlídali, navíc v každé z nich jednou skórovali. Ve druhé zvyšoval tvrdou střelou z pravé strany Josef Vlašič po přihrávce bratra Leoše. Ve třetí tvrdou střelou z levé strany od červené Leoš Vlašič zvýšil na končených 6 : 0. V závěrečné třetině přispěl řadou povedených zákroků k vítězství i gólman Černý.

Střelci: Leoš Vlašič 2x, Kňava, Seidl, Koudela, Josef Vlašič