Starší dorost Stars vz. SHC Opava

Starší dorost (Martin Bláha) - V sobotu 5. 10. 2013 čekala naše borce další dvě utkání v NHbL staršího dorostu. Tentokráte jsme měli zkřížit hole znovu s týmem SHC Opava. V prvním vzájemném měření sil jsme v jednom utkání zvítězili 3:2 v normální hrací době a 3:2 po ss. Chtěli jsme tentokráte zanechat všech šest bodů ve Svítkově.

Po nemilé zkušenosti z předchozího týdne, kdy se nedostavil Třinec, byli všichni plni očekávání. Opava je však zodpovědný tým a tak samozřejmě dorazil. Ne už tak páni rozhodčí. Snažili jsme se zjistit, zda se pouze zdrželi, nebo zda nepřijedou vůbec. Druhá varianta byla pravdou a tak jsme jako domácí celek postupovali dále dle řádů ČMSHb. Podařilo se nám zajistit dva licencované trenéry, Petra Pavlovce a Lukáše Dubského, kteří tato utkání odřídili. Oběma pánům bych chtěl poděkovat, že nám i přes svůj nabitý sobotní program vyšli vstříc a nastalou situaci tak zachránili.

Utkání tedy začalo v předepsaném čase, v naší brance se poprvé v sezóně představil Tonda Oplt a byl rozhodnut nechat svou svatyni zamčenou. Hráči se chtěli soustředit pouze na svou hru zbytečně nefaulovat a v co nejkratší době vstřelit branku. Hráli jsme dobře, ale ve třetí minutě nás z tlaku dostal do oslabení Pája Michal. Oslabení jsme sehráli dobře, když už došlo ke střele, kryl ji bez problémů Oplt a tak jsme se po srovnání sil na hřišti mohli opět vrhnout do útoku. V páté minutě se po přihrávce Koprivy prosadil Král 1:0. Soupeř po obdržené brance zvýšil svou aktivitu a hrálo se ve slušném tempu. V čase 8:25 využil zaváhání Opavy Kopriva a zvýšil vedení na 2:0. Do konce třetiny se již nic nestalo a tak jsme o přestávce rozebírali hru za příznivého stavu. Řekli jsme si, že musíme hrát ještě aktivněji a více střílet. První třetina vyzněla střelecky sice pro nás, ale pouze 8:5. A to není nijak dobrá vizitka našich střelců. Král poslechl a ve druhé minutě druhé půle vstřelil branku na 3:0. To však již bylo do konce utkání vše. Naši borci se snažili zvýšit svou střeleckou aktivitu, všechny pokusy však kryl pozorný Opavský Ondřej Kapusňák. Obrana nám fungovala a tak na Oplta šlo pouhých 6 střel oproti našim 15. Vedení 3:0 po dvou třetinách nezaručuje ještě vítězství, to dobře víme. Hrál se dál dobrý bojovný hokejbal. Soupeři cítili svou šanci a přestříleli nás 11:9. Oběma stranám se naskytly i výhody přesilových her. Žádná z nich však nebyla využita. Oba gólmani odvedli ve třetí periodě 100% výkon a ani jednou nekapitulovali. Stav 3:0 tak zůstal stavem konečným.

Svítkov Stars Pardubice vs. SHC Opava 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Střely na branku: 32:22 (8:5, 15:6, 9:11)

Vyloučení: 6:5, přesilovky: 3:5, využití 0:0, v oslabení 0:0

První tři body byli doma a před námi nelehký úkol porazit soupeře znovu a upevnit si tak vedení v soutěži dalším bodovým ziskem.

Druhé utkání pro nás začalo skvěle, pouhých deset vteřin stačilo první pětce, když po ose Votava, Burgert, Pitthard doputoval balónek poprvé za Kapusňákova záda 1:0. Chvilku na to je následovali Běloušek, Petrus a Kopriva a bylo to již 2:0 pro naše barvy. To však bylo z naší strany krom tří vyloučení v první třetině vše. Střelecky byla tato část hry vyrovnaná 8:8. Oplt byl neomylný a tak se po 12 minutách kulatila na výsledkové tabuli na Opavské straně nula. Chtěli jsme ji tam udržet i nadále. V prostřední třetině zvýšili naši hráči tlak na soupeře a zasypali jejich brankáře 15 střelami. Z nichž se 3 ujaly. Naše obrana fungovala dobře a tak šly na Oplta pouhopouhé 4 střely. Ani jedna si nenašla cestu za jeho záda a tak jsme po dvou třetinách vedli už 5:0. Zbývalo pouhých 12 minut a poklidné vedení o pět branek. To by však nebyli naše hvězdy, pokud by si své vítězství nepokusili zkomplikovat. Soupeř se nám opět střelecky vyrovnal. Bylo to hlavně dáno spoustou nesmyslných faulů, kterých jsme se dopouštěli. Všechny přesilovky se nám podařilo ubránit a tak měl Tonda Oplt po dvou odehraných utkáních za Stars na svém kontě dvě nuly. Musím zmínit i brankáře hostí, na kterého jsme vyslali 31 střel a jen 6 jich skončilo za jeho zády. Respektive 63 střel za dvě utkání a pouhých 8 se nám podařilo dostat do sítě.

Svítkov Stars Pardubice vs. SHC Opava 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

Střely na branku: 31:19 (8:3, 15:4, 8:7)

Vyloučení : 9:3, přesilovky: 3:8, využití 1:0, v oslabení 0:0

Slovo závěrem:  Nehráli jsme naši hru. Dopouštěli se zbytečných faulů a ani střelecky to nebyl žádný zázrak. Naopak výborně nám dnes fungovala obrana. Přežili jsme všechna oslabení. A mezi tyčemi  kraloval Oplt. Obě utkání nám ukázala, na co se budeme muset v trénincích ještě lépe zaměřit a co pilovat. Fanoušci a rodiče však odcházeli ze Svítkovské arény spokojeni.

Branky a asistence: Král 2+0, Kopriva 2+2, Pitthard 1+3, Běloušek 1+2, Svatuška 1+0, Burgert 1+0, Votava 0+2, Modrý 1+0, Cinko Martin 1+0