Srdnatý výkon juniorky na prodloužení série nestačil

Junioři (Martin Bláha) - V sobotním dopoledni jsme odcestovali do krásné Hostivařské arény, kde nás čekal další díl čtvrtfinálové série extraligy juniorů. Minulý týden nás Hostivař v našem domácím prostředí vyzpovídala 6:0 a tak jsme jeli zabojovat o srovnání stavu a vrácení série zpět do Svítkova.

Proti nabité Hostivařské sestavě se tentokráte postavili čtyři junioři, dvě ženy, devět dorostenců a dva starší žáci.

Ale i v tomto složení jsme byli odhodláni nedat svou kůži lacino.

O proti minulému týdnu, jsme změnili systém hry na napadání rozehrávky soupeře hluboko v jeho pásmu a tvoření dvojic až po obrannou modrou (díky Kamile) . V pásmu jsme opět pracovali ve slotu a blokovali střely soupeřů. Obrana pracovala pozorně a občas se nám podařilo i zaútočit. Ve třinácté minutě jsme šli Koudelou do vedení. Do konce třetiny však stihl za domácí srovnat stav Kucharčík a tak se začínalo opět od nuly. Ve druhé periodě bylo daleko na střídačku a soupeř nás na dlouhou dobu zamykal v obranném pásmu, kam si zkušeně přestřídával a vyvíjel tak na naše borce enormní tlak. Tento styl hry mu přinesl ovoce a postupně se tak dostal do trháku 5:1.

Hostivař potěšena pohodlným vedením 5:1 stáhla na poslední třetinu své rozdílové hráče ze hry a nechala zahrát i ostatní borce, kteří jinak nedostanou tolik prostoru. A neuvěřitelného Keprta, vystřídal Paleček. Do poslední části hry šel naši branku hájit Kuba Smolík, který vystřídal Káťu Teplou, jenž po šesti nočních směnách v řadě, odchytala své dvě třetiny velmi dobře. Smolda předváděl parádní zákroky, v šesté minutě na něho sice vyzrál Ilušák, ale pak již držel branku zamčenu až do konce utkání. Naše hvězdy se zvedly k heroickému výkonu. Hráči Hostivaře nedostávali prostor, na který jsou zvyklí, byli obsazováni po celém hřišti a všude vznikaly souboje jeden na jednoho. Tato hra nám svědčila a zásluhou Tomeše a následně dvakrát kapitána Brože, jsme snížili stav na 6:4. Minutu a půl před koncem normální hrací doby se vhazovalo v našem obranném pásmu. Vzali jsme si timeout a po něm se pokusili sehrát falešné levé křídlo. Na to, že naši hráči tento signál viděli poprvé na mé tabulce, asi třicet vteřin před vhazováním, to nedopadlo až tak špatně. Všichni ihned po buly zablokovali své protějšky, levé křídlo zmizelo v zadních dvířkách a předními se do hřiště vřítil Dan Martínek. Bohužel obránci Vackovi, se míček nabalil na hokejku a tak místo přesného vysokého lobu spadl již za naší modrou čarou, kde se ho chopil soupeř. Signál nevyšel, ale stále bylo o co hrát. Na konci jsme to ještě zkusili v šesti a dostali Hostivař pod slušný tlak. Paleček již však nekapituloval a tak se gólový účet utkání zastavil na 6:4 z pohledu domácích.

Prohráli jsme v sérii 2:0 a sezóna tak pro nás končí. Soupeři přejeme hodně štěstí do semifinále a věříme, že i přes absenci našich „top“ hráčů, bojujících v play off 1. ligy, jsme jim byli důstojným soupeřem. Všechny naše hráče, chci pochválit za předváděnou hru v celé sezóně. Za to, že bojovali za hvězdu, ať už jsme byli v jakékoli sestavě. Ohrálo se nám letos v juniorce velké množství dorostenců a dokonce i trio starších žáků. Jim ještě sezóna nekončí, vrací se do svých kategorií, kde věřím zúročí nabyté zkušenosti a pomohou svým týmům ve finálních částech sezóny. Ještě jednou děkuji, že jsem mohl být součástí tohoto týmu a přeji Vám úspěšný konec Vašich sezón.