Souboj svítkovských brankářů vyhrál Matrka

B tým (Jana Martinů) - V neděli 23. 3. dopoledne se B tým utkal s vedoucím týmem tabulky Deltou, která postavila do své svatyně brankáře svítkovského A týmu Tomáše Matrku.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B – Delta Pardubice 2 : 5 (0:3, 1:0, 1:2)

V neděli dopoledne se B tým utkal ve svém druhém zápase jarní části s vedoucím týmem tabulky Deltou, která do své svatyně postavila brankáře svítkovského A týmu Tomáše Matrku. To bylo dost kuriózní, když za B tým díky absenci Filipa Kavána nastoupil ke své premiéře Michal Hanč, který jinak hraje na postu útočníka.

Zápas, který se celý odehrál v deštivém počasí, otevřela Delta gólem v páté minutě první třetiny. Tři minuty nato přidala druhý a minutu poté ještě třetí gól (0:3). My jsme se přes šance, které jsme měli, bohužel přes brankáře našeho A týmu neprosadili.

V šesté minutě druhé třetiny nám hosté nabídli přesilovku nejdřív 1,5 minuty 5 na 3 a potom ještě 3,5 minuty 5 na 4 díky Lukáši Vlasákovi, který dostal 5+TH a ještě další 2 minuty 5 na 3. Tu jsme už konečně využili gólem Radka Kopeckého (asistence Ladislav Homola) - 1:3. Všechna naše další snaha skončila u skvěle chytajícího extraligového brankáře Tomáše Matrky, který tento zápas Deltě vychytal a nebýt jeho, mohlo být skóre úplně jiné ...

V páté minutě třetí třetiny jsme nabídli hostům přesilovku, kterou hned využili (1:4). Nám se podařilo po třech minutách přiblížit gólem Davida Černického (asistence Robert Košťál). Bohužel v poslední minutě zápasu přidala Delta ještě poslední pátý gól do naší sítě (2:5).

Střely na branku: 35:29 (14:15, 15:4, 6:10), vyloučení: 2:4 (1:0, 0:4, 1:0), přesilovky: 4:2, využití přesilovek: 1:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Hanč Michal (Kosťa) – Košťál Robert (Čet), Vokál Petr (Vočko), Novák Tomáš (Novis), Bulva Martin (Mates), Jílek Petr (Jíla) – Žák Daniel (Žakys), Slavomír Zdeněk (Sláva), Vašina Adam (Váša), Šlitr Vojtěch (Vojta), Homola Ladislav (Láďa), Černický David (Čerňa/A), Kohoutek Lukáš (A), Kopecký Radek (Kopejda/A), Mifek Milan (Mífa/A)

Branky: 25:02 Kopecký Radek (Homola Ladislav) PP, 37:47 Černický David (Košťál Robert)