Složitých šest bodů starších žáků ze Svitav

Starší žáci (Jiří Dudík) - V sobotu 3. 10. redukovaný tým starších žáků do Svitav. Tým se čtyřmi mladšími žáky, dvěma nováčky a jednou dívkou úkol splnil a šest bodů přivezl.

TJ Sršni Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars 1 : 3 (1 : 1, 0 : 1, 0 : 1)

střelci: Novák Jaroslav, Brož Filip, Lednová Nina

To byl zrovna ten den, kdy víte, že nejlepší by bylo nevylézt z postele (zima, mlha, vítr - prostě hnusně). Ale nás čekali ve Svitavách místní Sršni a byli na nás pěkně nažhavení. Dojeli jsme v hodně redukované sestavě (jen 9 hráčů do pole + 2 gólmani) a čekal nás nelehký úkol - přivézt šest bodů. Přestože hráči byli nabádáni k maximálnímu soustředění od začátku utkání, ne u všech to zafungovalo a logicky přišel trest - soupeř se ujal hned na začátku zápasu vedení 1:0 a byl na koni. Ale to byl asi ten spouštěcí moment pro naše hráče. Najednou se svítkovská mašinka začínala zahřívat a rozjíždět, kluci a dívka začínali šlapat jak dobře namazaný stroj. A proto přišlo vyrovnání na 1:1. Pak nás trochu přibrzdila přestávka mezi třetinami, ale přišla druhá třetina, která se pak ukázala jako zlomová - rozhodující. Soupeř nás v ní jednoznačně přestřílel 13 : 4 a i když naše obrana čelila poměrně velkému tlaku soupeře, nedovolila soupeři už skórovat a to hlavně díky skvělému výkonu našeho gólmana - Vládi Šidla. Vstřelili jsme soupeři druhý gól, ve třetí třetině přidali další a zápas dotáhli do vítězného konce 3 : 1 z našeho pohledu. Určitě stojí minimálně za zmínku výkon Niny Lednové. Byla u všech našich gólů a navíc vstřelila třetí uklidňující gól. Ačkoliv měla na začátku utkání obavu z postu křídelního útočníka, zvládla ho skvěle!!! A k tomu patří samozřejmě velká gratulace.

TJ Sršni Svitavy - HBC JTEKT Svítkov Stars 0 : 5 (0 : 1, 0 : 2, 0 : 2)

střelci: Lednová Nina, Novák Jaroslav 2x, Dudík Jiří, Netolický Michael

Při druhém utkání bylo vidět, že si hráči na sebe již zvykli a i přes drobné chyby tentokrát zachytili nástup soupeře na začátku utkání a nedovolili mu skórovat. Sami jsme se ujali vedení 1 : 0 a opět to byla NAŠE Nina. I v tomto utkání byla všude tam kde jí bylo potřeba. A pokud si uvědomíme, že ještě není plně zotavená ze zranění kolene.... prostě hrála skvěle.I tady se ukázala jako zlomová druhá třetina. Jestli v prvním zápase byl výkon našeho gólmana Vládi Šídla označen jako skvělý, výkon gólmana Dominika Choutky lze označit minimálně za stejný - tzn. opět SKVĚLÝ. Nejednou přiváděl soupeře z nechápajícím výrazům a časté rány hokejkou do všeho možného hovoří za vše. Je ale nutné uznat i kvalitu soupeře. Nevzdával se, bojoval do poslední minuty a hlavně se neuchyloval k žádným nesportovním zákrokům. Jediným mínusem na těchto zápasech snad byl nezvyklý povrch (plast) - hodně to klouzalo a jeho zemská přitažlivost působila snad na každého našeho hráče. Ale povrch byl stejný pro všechny.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem hráčům za předvedený výkon, vůbec to nebylo jednoduché, někteří, hlavně obránci, si určitě šáhli až na dno svých sil.

Sestava: Šídlo Vladimír, Choutka Dominik - Lednová Nina, Bláha Tomáš, Dudík Jiří, Jeníček Daniel, Netolický Michael, Novák Jaroslav, Brož Filip, Novotný Šimon, Ilich Jakub