Šestibodový závěr podzimu starších žáků

Starší žáci (Petr Korbel) - Závěrečný podzimní hrací víkend měli naši starší žáci v plánu hned dvojici soupeřů.

Sobota 19. 11.:

HC Jestřábi Přelouč - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1 : 6 (0 : 4, 0 : 2, 1 : 0)

Sobotní zápas se nesl ve znamení velmi špatného počasí a asi bylo dobře, že byl odehrán na přeloučském asfaltovém povrchu. Naši kluci začali dobře a během první třetiny si vybudovali proti poslednímu týmu tabulky bezpečný náskok hlavně díky hattricku Filipa Shejbala. Ten ještě během druhé části navýšili, ale tempo postupně uvadalo. Ve třetí třetině dosáhli čestného úspěchu domácí hlavně díky laxnímu závěru našeho oslabení a špatného výhledu brankáře. Pak už stadion začal připomínat bazén, ale to není kritika pořadatelského klubu, takové bylo prostě počasí. Trenér Vítězslav Gregor dodává: Výkon našeho týmu v Přelouči se mi příliš nelíbil. Jen málo hráčů snese přísnější hodnocení. Částečně na tom může nést vinu i nepřetržitý déšť, podmínky ale měli všichni stejné. Vyzdvihnout musím soupeře, který bojoval od začátku do konce.

Střelci: 3x Shejbal, Ilich, Malý, Korbel

Šídlo, Procházka - Hemžský, Svatoň, Korbel, Brož, Novotný L., Birta, Ilich, Malý, Bláha, Gregor, Shejbal,

Neděle 20. 11.:

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBK Bulldogs Brno 10 : 1 (2 : 1, 2 : 0, 6 : 0)

Soupeř ve východočeských luzích a hájích netradiční dorazil do Svítkov v neděli a to v rámci dvojbloku zápasů starších žáků a mladšího dorostu. Úvod obstarali právě žáci. Těch se oproti sobotě sešlo o něco více a hlavně počasí bylo nesrovnatelně lepší než o den dříve. I soupeř dorazil ve větším počtu než minule a také obstaral našim hráčům rychlou ranní sprchu v podobě vedoucího gólu. Náš tým odpověděl velmi rychle a postupně dokráčel k vysokému vítězství. Zejména ve třetí třetině už byl na hřišti jen jeden tým. Trenér Vítězslav Gregor k utkání řekl: V zápasu s Brnem jsme velmi brzy inkasovali poté co jsme nechali volného hráče. To nás ale probudilo a od té doby jsme hráli skvěle. Pochválit musím dívku i všechny kluky. Buldoci se rvali dlouho, trochu odpadli až ke konci zápasu.

Střelci: 2x Bláha, 2x Novotný L., Shejbal, 2x Ilich, Korbel, Brož, Birta

Soupiska: Šídlo, Šťovíček - Hemžský, Svatoň, Korbel, Brož, Novotný L., Birta, Ilich, Malý, Bláha, Gregor, Shejbal, Lednová, Netolický, Janíček, Korec