Šestibodový víkend A týmu

A tým (Petr Korbel) - Jestliže jsme plný bodový zisk mladšího dorostu nazvali stříbrným hřebem uplynulého víkendu, tak nyní přinášíme ten zlatý. Slezský trip A týmu přinesl nejeden zajímavý příběh.

Hned tím prvním bylo obsazení postu brankáře. Stálí ochránci svatyně nemohli (Jan Mroviec např. moderoval Zlatou přílbu) a tak přišel čas Martina Černického, který se po více než roce vrátil z Anglie a po pouhých dvou trénincích více než úspěšně naskočil do víru 1. ČNHbL. Stalo se tak v sobotu 4. 10. na stadionu SHC Opava, tedy týmu, který nás na jaře v pouhých třech zápasech vyřadil ze čtvrtfinále play-off.

SHC Opava - HBC JTEKT Svítkov Stars 3 : 4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky: Večerník, Filip, Šíblo, Pitthard
Sestava: Černický M., Pitthard, Šováň, Cinko M., Svatuška, Cinko R., Nekola, Šíblo, Večerník, Čejgl, Černický D., Filip, Kopecký, Krištof, Velecký, Mifek

A tento zápas přinesl v samém závěru vůbec největší příběh, ale o něm necháme promluvit trenéra týmu Roberta Kocha: Toto utkání by se dalo charakterizovat slovem " VÝJMEČNÝ ".  Po první třetině, kdy jsme prohrávali 2:0, hráli jsme tři oslabení, naše hra byla neurovnaná a rozháraná podobně jako proti Karviné by nikdo konečný výsledek nečekal. Od druhé třetiny se ale tým začal zvedat. Brankami Filipa a Šíbla jsme vyrovnali na 2:2 a i přes branku z trestného střílení na 3:2 pro domácí jsme neskládali zbraně. Ve třetí třetině se bojovalo dlouhou dobu bez branek až přišla 43. minuta a šťastná branka Večerníka na 3:3. To co se stalo potom se nestává každý den. Tým Opavy přišel za rozhodčím, že jednomu z našich hráčů (Martin Čejgl - pozn. red.) je vidět část těla, za což jsme dostali trest dvě minuty za nedovolenou výzbroj. Nechci  jako trenér více komentovat, co si o tomto momentu myslím. V tu chvíli se hráči po prvotním naštvání neuvěřitelně semkli a oslabení bránili opravdu výborně. Deset vteřin před koncem se stala věc jako z pohádky. Ve středním pásmu odebral opavským Martin Pitthard míček a po samostatném úniku, ač faulován, vleže dotáhl svoji kličku a zasunul přesně v čase 44:56 míček do branky. Stav utkání 3:4. NESKUTEČNÁ RADOST na střídačce, závěrečný hvizd a konec utkání.

Na druhý zápas, který se odehrál v neděli 5. 10., se tým přesunul do nedaleké Ostravy, kde se nastoupil na půdě TJ Sokolu Poruba.

TJ Sokol Poruba - HBC JTEKT Svítkov Stars 0 : 8 (0:1, 0:1, 0:6)

Branky: 3x Čejgl, 2x Večerník, 2x Pitthard, Filip
Sestava: Černický M. - Hlavsa, Pitthard, Šováň, Cinko M., Svatuška, Cinko R., Nekola, Šíblo, Večerník, Čejgl, Černický D., Filip, Kopecký, Krištof, Velecký, Mifek

Náš tým vstupoval do duelu v roli mírného favorita a naplnil jí měrou vrchovatou. Hvězdou zápasu se stal Martin Čejgl, který dosáhl hattricku. Dejme opět slovo trenérovi Robertovi Kochovi: Před zápasem bylo zdůrazňováno soupeře nepodcenit a odvézt si tři povinné body do tabulky. Do konce druhé třetiny byl stav 0:2 řekl bych zaslouženě. Ve třetí třetině jsme si řekli, že si počkáme na chyby soupeře a to se potvrdilo. Po brance na 0:3 tým z Poruby absolutně odpadl, hráči přestali běhat a to bylo jako voda na mlýn pro naší první pětku. Skóre se zastavilo na konečných 0:8, kdy u všech branek ( 3+5 ) byl Martin Čejgl !!!
Tímto bych chtěl pochválit celý tým za odehrané zápasy a srdíčko po nepovedené 1. třetině v Opavě. Dostali jsme se zpátky reálně do boje o play off. Nyní máme týden pauzu, zregenerujeme a opět do toho vlítneme.

A tento povedený víkend ukončil ještě jeden hodně dlouhý příběh. Podle historika klubu Petra Jílka náš tým přivezl z jediného výjezdu šest bodů naposledy v roce 2001, kdy je získal na stadionech Písku a Českého Krumlova. Věřme, že na další podobně úspěšný trip nebudeme čekat tak dlouho.