S klukama se mi hraje opravdu dobře, těší posilu Svítkova Jana Stromka.

A tým (Markéta Peclová, úvod red.)  - Jednou z posil našeho A týmu pro nadcházející sezónu je Jan Stromko. Pro web Českomoravského svazu hokejbalu jej vyzpovídala redaktorka Markéta Peclová. Pro ty, kdo svazový web nanevštěvují jej v nezměměné podobě přinášíme i na tom našem tak trochu i jako pozvánku na první zápas našeho týmu.

Svítkov o víkendu získal na Českém poháru stříbrné medaile. K cennému kovu mu hodně pomohla také nová posila Jan Stromko, který se hned v prvním utkání v dresu Svítkova blýskl hattrickem. Další gól přidal na své konto ve finále a nyní už se těší na zápasy v Extralize.

Je to mladý tým, který hraje opravdu dobře

Honzo, během letní pauzy jste posílil Svítkov, kam jste zamířil na roční hostování z Karviné. Co Vás do tohoto klubu přivedlo?

Chtěl jsem vyzkoušet něco nového a se Svítkovem jsme se dohodli. Je to mladý tým, který hraje opravdu dobře. Jsem opravdu rád, že jsem dostal možnost hrát za Svítkov.

Za Svítkov jste poprvé nastoupil v sobotu v semifinále Českého poháru a už v deváté minutě jste týmu zařídil tříbrankové vedení, když jste během 121 vteřin vsítil hattrick. Představoval jste si takovou premiéru?

Určitě ne. Chtěl jsem předvést dobrý výkon a udělat maximum pro to, abychom hráli finále Českého poháru, a to se podařilo.

V semifinále jste od Kladna neobdrželi žádnou branku a vyhráli 4:0. Na postupu do finále jste se tak výrazně podílel. V čem jste byli lepší než soupeř?

Soupeř neměl moc střel z gólových pozic a když už měl, tak gólman Jirka Šťovíček je chytil. Jirka chytal opravdu výborně a i díky němu jsme vyhráli. Snažili jsme se nefaulovat, aby soupeř neměl přesilovku, ze které by mohl skórovat.

Určitě to bude fyzicky náročné utkání, může rozhodnout každá chyba

Ve finále jste už měli dvoubrankový náskok, Hostivař se ale dotáhla a v prodloužení skóre otočila. Co chybělo k dovedení zápasu do vítězného konce?

Přestali jsme hrát to, co jsme si řekli v šatně a soupeř toho využil a srovnal skóre. V prodloužení to bohužel Daniel Vaniš trefil přímo do levého horního rohu.

Přesto jste se mohli radovat z úspěchu, když jste v Českém poháru vybojovali stříbrné medaile. Jaké máte zatím pocity z mužstva? Jak jste spokojený v novém týmu?

V týmu jsem maximálně spokojen. Líbí se mi, jak to ve Svítkově funguje. S klukama se mi hraje opravdu dobře a na každý zápas s nimi se těším.

O víkendu vstoupíte do Extraligy, kde vás hned v úvodu čeká pardubické derby. Co očekáváte od prvního extraligového zápasu?

Určitě to bude fyzicky náročné utkání, ve kterém může rozhodnout každá chyba. Na zápas se chceme připravit a úspěšně vstoupit do nové sezóny.

Titulní foto: HBC Kladno