Rozpačitý závěr sezóny A týmu

A tým (Radek Cinko, Petr Korbel, Robert Koch) - V reportáži Radka Cinka se vrátíme k poslednímu zápasu A týmu v letošní 1. ČHNbL, krátce zhodnotíme zápas i sezónu perem trenéra a v závěru přineseme informace o jeho dalším působení v rámci jara.

V neděli 22. března 2015 čekal svítkovský A-tým poslední zápas základní části 1. NHbL. Hvězdy na domácím hřišti přivítaly městského rivala z pardubických Polabin. Jelikož tento zápas tabulkově už nic neřešil, nečekal domácí vůbec lehký úkol, a to plně se soustředit a hrát zodpovědně proti soupeři, který přijel s kádrem doplněným o nadšené dorostence.

Začátek zápasu byl z obou stran poněkud rozpačitý, ale hosté nastoupili do zápasu s větším nadšením. Domácí hráli bez zájmu a jen zřídkakdy předvedli na hřišti něco navíc. Počáteční převaha hostů tak vyústila v čase 8:30 v branku Martina Kendíka. Na tuto trefu měli domácí připravenou rychlou odpověď, vyrovnat dokázal v čase 10:29 nekompromisní ranou Petr Šatara. Svítkovským ale jako by se v první třetině hrát prostě nechtělo a tak nechali hosty ještě před koncem první třetiny jít znovu do vedení, když nabídnutou přesilovku využil v čase 14:32 hostující Jindřich Kunc.

Do druhé třetiny nastoupili domácí aktivněji než do té první, nicméně to pořád nebylo z jejich strany ono a svého soupeře nedokázali dostat pod souvislejší tlak a výrazněji ohrozit jeho branku a tak to byli opět hosté, kdo udeřil. V čase 16:44 se prosadil Michal Turyna a s domácími to vypadalo zle, hosté byli běhavější, bojovnější a měli náskok dvou branek. Naději pro Svítkov ještě dokázal oživit Martin Cinko, který v čase 26:14 tečovanou střelou znovu přiblížil domácí na rozdíl jediné branky, co to bylo ale platné, když se za 15 vteřin prosadili opět hosté opět Michalem Turynou. To bylo ve druhé třetině vše, do kabin se šlo za stavu 4:2.

Do třetí třetiny šli svítkovští s jasným cílem, zakončit sezónu důstojně. Ze začátku to vypadalo, že se jim to i může podařit. Lepší vyhlídky zajistil Svítkovu přesilovkovým gólem v čase 34:00 Ondřej Waber. Domácí se pak snažili, tlačili se před branku hostů, ale bez výsledku. Gólmana soupeře se jim mnohdy smolně překonat nepodařilo. Poslední nadějí tak zůstávala závěrečná hra bez brankáře, která ale díky vyloučení nepřinesla očekávanou převahu. Do prázdné branky se navíc trefil Filip Förstl a o konečném výsledku tak bylo rozhodnuto. Svítkov podlehl v městském derby svému soupeři 3:5.

HBC JTEKT Svítkov Stars – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), střely 25:26, vyloučení 4:4, využití 1:2, oslabení 0:0

Góly: 10:29 Šatara (Turčáni), 26:14 Cinko M. (Cinko R.), 34:00 Waber (Hackenberg)

Sestava: Matrka - Svatuška, Šatara, Cinko R., Cinko M., Michal J., Nekola M., Šováň, Waber, Šíblo, Nekola L., Hackenberg, Čejgl, Kopecký, Černický, Turčáni, Doležal Jirka.

Hodnocení trenéra Roberta Kocha: V zápase, kde šlo jen o prestiž, jsme nastoupili hodně vlažně. Na jednu stranu se to dalo čekat, na druhou mě velmi mrzelo, že ani rival z Polabin neprobudil některé  hráče k výkonu za který by na sobě mohli být pyšní. Možná od konce druhé třetiny jsme se trochu probudili, ale to bylo už hodně pozdě.

Je potřeba se s odstupem pár dní podívat na celou sezonu a spolu s vedením klubu ji vyhodnotit a rozhodnout se na dalším postupu do další sezony. Z mého pohledu je i s ohledem na další ročník, kdy je prioritou, aby se náš starší dorost dostal do extraligy, třeba mužský A team posílit na určitých postech a popř. se pobavit o dalších změnách ne jen hráčských.

Sezonu osobně hodnotím jako neúspěšnou, ač jsme získali více bodů než v ročníku minulém. Nesplnili jsme cíl, který byl jasný a za který jako trenér nesu 100 % odpovědnost. Bohužel jsem z týmu v určitých zápasech nedostal to na co měli a to nás stálo postup do play - off. Osobně vím, že v hráčích je větší potenciál než který jsme v letošní sezoně předvedli.

A nyní k věcem příštím: Dle propozic se měla hrát skupina o umístění pro sedmý až devátý tým základní části. Žádný z dotčených klubů neměl zájem tuto finančně nákladnou a nic neřešící skupinu hrát. Poslední Poruba navíc již dříve uvedla, že příští rok již 1. ČNHbL hrát nehodlá čímž je rozklíčována i otázka případného sestupujícího týmu. Ligová komise názor klubů posvětila s skupinu o umístění bez finančních sankcí zrušila.

Pro náš A tým ale sezóna ještě úplně nekončí. Ve dnech 13. a 14. 6. 2015 proběhne v obou halách pardubického zimního stadionu turnaj Český pohár, kterého se opět zúčastní i náš celek. Ten bude obhajovat čtvrté místo z loňského roku.