Rozhodčí nám nabídnul trest

KHbL (Jana Martinů) – Za mlžného nedělního ranního oparu se B tým střetl s Medvědy a jen málo mu chybělo k tomu, aby v posledních vteřinách zápasu vyrovnal.

HBC Medvědi Pardubice - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 4:3 (1:1,3:0,0:2)

Za mlžného nedělního ranního oparu se B tým střetl s Medvědy ve Svítkově, kde mají oba týmy domácí hřiště. Soupiska Medvědů čítala devatenáct hráčů proti naší velmi oslabené sestavě, kterou musel trenér Zdenda Kánský slepovat na poslední chvíli a jen tak tak dal dohromady dvě lajny.

Zápas jsme otevřeli v páté minutě první třetiny gólem Černi, ale domácím se tři minuty do konce podařilo vyrovnat. I přesto, že nás bylo stěží na dvě lajny, jsme hráli s Medvědy velmi vyrovnané utkání a pořádně jsme jim naší výbornou hrou zatápěli.

Zlomový okamžik nastal ve druhé třetině v páté minutě, kdy jsme obdrželi branku při signalizovaném trestu, takže neměla platit, což nás rozhodilo. Na hřišti se zvedla obrovská diskuze ohledně hokejbalových pravidel, která vyústila v památnou větu „Rozhodčí nám nabídnul trest“, která se nesla celým utkáním až do konce zápasu. Tato událost rozhodila naši do té chvíli výbornou hru, a tak jsme dovolili soupeři v osmé minutě využít přesilovku a ještě jsme si nechali dát tři minuty do konce čtvrtý gól.

O přestávce následovala porada na střídačce, která vedla k uklidnění hráčů a k následnému využití přesilovky Láďou Homolou (as. Vočko a Kosťa) v osmé minutě třetí třetiny. Dvě minuty do konce si vzal trenér time-out a hráli jsme power-play. V posledních pár vteřinách zápasu se prosadil ve vlastním oslabení Kosťa a dotáhl nás tak na rozdíl jednoho gólu, takže trenér zavelel opět k power-play, ale bohužel už bylo málo času na vyrovnání.

Kluci odvedli výborný výkon, až na druhou třetinu, ve které dostali tři góly, po zlomovém okamžiku v páté minutě. Do té chvíle hráli parádní hokejbal a i potom ve třetí třetině, kdy měli blízko k vyrovnání.

Střely na branku: 25:23 (11:8, 9:5, 5:10), vyloučení: 3:4 (0:1, 1:1, 2:2), přesilovky: 3:3, využití přesilovek: 1:1, br. v oslabení: 0:1

Sestava: Vondra Jan – Vokál Petr, Mlateček David (A), Koch Robert (A), Sura Tomáš (A, SD) – Zdeněk Slavomír, Hejkrlík Martin ©, Hanč Michal, Pazdera Luboš, Vašina Adam, Černický David, Homola Ladislav

Branky: Homola Ladislav (1+1), Hanč Michal (1+1), Černický David (1), Vokál Petr (0+1)