"Parta v týmu je skvělá" hlásí po soustředění útočník reprezentace U16 Matyáš Bláha

Dorost (Roland Baxa) - Web ČMSHb www.hokejbal.cz přinesl rozhovor z pera Rolanda Baxy s útočníkem našeho dorostu Matyášem Bláhou a to po absolvování kempu reprezentace ČR U16. Pro ty, kdo svazový web nesledují, jej přinášíme v nezměněné podobě.

Mladý nadějný hokejbalista Svítkova se zúčastnil v dresu národního týmu hráčů do 16 let soustředění v Dobřanech, kde bylo jeho součástí i modelové utkání proti výběru Dobřan. Mladíci utkání sice prohráli, ale sám Matyáš si kemp pochvaluje. Tento talentovaný útočník nastupuje v dresu dorostenců Svítkova, ale i v týmu extraligových juniorů Hradce Králové, kde má ty nejvyšší cíle. O cílech v obou dresech, ale hlavně reprezentaci se rozpovídal v krátkém rozhovoru pro náš web. „Trenéři pro nás připravili skvělá cvičení, a nakonec jsme si zahráli i zápas,“ popisuje Bláha.

Zápas s Dobřany byl náročný

Matyáši v Dobřanech jste absolvovali třídenní kemp. Jaké z něho máte pocity?
Kemp byl super. Trenéři pro nás připravili skvělá cvičení, a nakonec jsme si zahráli i zápas. V Dobřanech se mi moc líbilo.

V modelovém utkání jste podlehli Dobřanům 7:2. Jaký to byl zápas?
Zápas byl náročný, přeci jen jsme hráli proti výběru juniorů a mužů. Vzhledem k velkému počtu hráčů, z nás trenéři udělali dva týmy a každý tým odehrál dvě čtvrtiny. Já osobně jsem hrál v druhém týmu, a tak proti nám stál již unavenější soupeř. Možná i proto jsme druhou půlku prohráli pouze 1:0.

Kromě reprezentace mam i dílčí cíle

Utkání se hrálo netradičně čtyřikrát 15 minut. Cítil jste, že Vám v závěru docházejí síly?
Jak jsem již řekl, my měli na každý tým pouze 2x15 minut, takže nám síly rozhodně nedocházely. To soupeř na tom byl o poznání hůře, musel vydržet čtyři čtvrtiny, pokud vím, bylo jich asi jen devět.

Příští rok se uskuteční v Žilině na Slovensku Světový pohár. Je tato akce Vaší hlavní motivací?

Samozřejmě udělám vše pro to, abych své jméno v konečné nominaci četl. Ale mám i dílčí cíle. S dorostem ve Svítkově chceme navázat na tituly z minulých dvou let ve starších žácích a v Hradci v juniorce nás doufám čeká play off.

Cítím se spíš jako nahrávač

Na takto důležité akci je důležitá i parta v kabině. Jaké máte zatím pocity ze svých spoluhráčů?
Myslím si, že parta v týmu je skvělá, jelikož s většinou týmu jsme spolu hráli už minulý Světový pohár za U15. Pro trenéry nebude jednoduché vybrat finální nominaci.

V letošní sezóně si Vám daří i v individuálních statistikách. Cítíte, že toto je prozatím Vaše nejlepší sezóna?
Po pravdě, na statistiky moc nekoukám. Vždy se snažím hrát tak, abych byl co nejvíce prospěšný svému týmu a hra mě co nejvíc bavila. Když se daří týmu, jsem pak taky spokojený.

V podzimní části jste v Extralize dorostu za Svítkov zaznamenal 11 branek a 15 asistencí. Cítíte se spíš střelcem nebo nahrávačem?
Jak kdy, někdy jste prostě v situaci, kdy je střela nejlepším možným řešením, jindy zase naopak. Ale celkově se asi více cítím jako nahrávač.