Prvoligové městské derby přineslo vítězství černobílých

Muži (Petr Kopečný, úvod red.) - Díky protivenstvím tohoto ročníku první ligy jsme si museli na městské derby počkat až do poloviny června. V neděli třináctého došlo k měření sil na našem stadionu.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice B 3 : 0 (1 : 0, 0 : 0, 2 : 0)

Počet střel na branku: 23 : 12

Střelci: Král (Kubal), Paukrt (Bláha M.), Běloušek

Do zápasu s béčkem Alfy jsme vstupovali s respektem, ale samozřejmě jako do každého duelu s touhou vyhrát. Zařadili jsme opět dorostence a juniory, kteří se zlepšují každým zápasem. První třetina byla vyrovnaná, řekl bych, že nejvyrovnanější z celého zápasu. Do vedení jsme šli díky souhře naší první formace po buly. Postupem času jsme přebírali otěže zápasu, bohužel mnoho šancí ztroskotalo na výborně chytajícím Bitnarovi, který Autosklo držel. Do třetí třetiny jsme vstupovali sice s nejhubenějším vedením, ale stále na všechny tři lajny, které hrály naprosto perfektně. Neměli jsme tak potřebu stahovat a dohánět výsledek, navíc, když dorostenci Bláha s Kábrtem naservírovali gólovou nahrávku kapitánu Paukrtovi a ten se nemýlil (2:0). Obecně vzato mě béčko Alfy mile překvapilo, i když jsem kvalitní výkon od nich čekal. Místy zbytečné komentáře na náš tým, ale to se asi už nezmění a vlastně to k tomu patří. Nějaké komentáře o štěstí neberu, dvanáct střel soupeře za zápas, celá třetí třetina v naší režii i přes čtyřminutové oslabení na závěr, kdy jsme povolili snad jen jednu střelu. Výborný týmový výkon, vyzdvihnout musím i golmana Synka, útočníky Krále s Macenauerem a obrannou činnost Honzy Doležala.  Samozřejmě zajíci se sčítají až po honu, ale pokud se s rezervou Alfy potkáme v následné části playoff, jistě se bude jednat o divácky atraktivní zápas. Závěrem ještě nutno dodat, že zápas se odehrál v duchu fair play a nebyli jsme svědkem žádných zákeřností.

Soupiska: Synek, Šťovíček - Bureš, Černický, Doležal, Flos, Korbel, Macháček, Menc - Běloušek, Bláha M., Čech, Dudík, Kábrt, Král, Kubal, Macenauer, Paukrt