První zápasy dorostu v Markmed Poháru

Dorost (Martin Hlavsa) - Do turnaje Markmed pohár dorostu konaném v Novém Strašecí jsme nastoupili primárně s ročníkem, který bude nastupovat v dorostu i příští rok (+ 3 hráči ročníku 2004). Zápasy se hráli ve formátu 2x15 minut.

Elba DDM Ustí nad Labem – HBC Svítkov Stars Pardubice 2 : 3 PP

Branky: Kňava, Korec, Kňava

Střely 24:27

Komentář: Proti Ústí jsme chtěli hrát aktivní hokejbal se zabezpečenou obranou. Z počátku jsme měli více ze hry, bohužel nás srazili dva laciné góly po nahození, které jdou na vrub našemu brankáři. Do druhé půlky zápasu jdeme s cílem snížit stav, a to se nám daří hned na konci 16. minuty, kdy se výstavní střelou trefuje navrátilec k hokejbalu Jakub Kňava. V druhé polovině máme drtivý tlak a soupeř sotva plete nohama. Velkou šanci spálí Kňava, který nepromění před poloprázdnou bránou. Trochu riskujeme a tři minuty před koncem bereme oddechový čas a přistupujeme ke hře bez brankáře. Risk se vyplácí a po drtivém tlaku srovnává dvě a půl minuty před koncem Lukáš Korec. Zápas nakonec rozhodlo prodloužení, kdy jsme ve hře čtyři na čtyři ukázali naši fyzickou připravenost.  Filip Shejbal připravil loženku pro Kubu Kňavu, který se v zakončení nemýlil. Za zápas pochvala pro celý tým, který se i přes nepříznivý stav nevzdal a dovedl utkání do vítezného konce.

HBC Svítkov Stars Pardubice – HBC Nové Strašecí 3 : 6

Branky: Korec, Drozd, Koudela

Střely: 16:27

Komentář: Do druhého zápasu jdeme prakticky jen po patnáctiminutovém odpočinku po prvním zápasu. Sestava jde na čtyři útoky. Start do zápasu se nám nepodařil, kdy zbytečně fauluje Martinů, a rozhodčí nechá ponechanou výhodu. Ačkoliv vyhazujeme míček přes červenou, rozhodčí stále nechává výhodu, a bohužel přichází druhý faul. Čtyřminutovou přesilovku soupeř využívá po odrazu míčku od mantinelu a tlaku kolem branky. Kluci se však nevzdávají, a opět při hře pět na pět se vrací ke své hře. Když se jeden z našich hráčů dostává do samostatného úniku, a po sekeře s hákování se nepíská trestné střílení ani faul, bylo všem asi jasné, že tenhle zápas nevyhrajeme. Emoce se projevují jak u hráčů, tak u mě jako trenéra. Frustraci si vybíjí Jakub Kňava a dostává opět čtyři minuty + osobní trest za šarvátku. Soupeř tuto přesilovku ztrestá dvěma brankami a je po zápase. Bojujeme sice až do konce, ale spíše s vlastními emocemi ze spackaného zápasu od rozhodčích, kteří ještě do konce zápasu nás nešetří, a nakonec rozdají vyrovnané tresty 8:1 v náš neprospěch. Milé přivítaní ještě máme od místních rodičů a fanoušků, kteří pošlou několik prostředníčků směrem k naší střídačce, ačkoliv v areálu vůbec být nemají. Vezeme si tak domů dvě zranění a pocit zmaru a vzpomínku na rozhodčího, který se nám vytlemil do ksichtu. Říkám si jen, že je smutné zaříznout tým, který přijede s deseti hráči starších žáků a dvěma ženami.

Hodnocení: S výkonem jsem nadmíru spokojen. Chuť, dodržování systému, fyzická připravenost zdobila naší hru. S trochou štěstí jsme mohli dovézt i více než dva body. Pochvalu zaslouží celý náš první útok složený z hráčů ročníku 2007 (Koudela, Martínek, Korec L.), který se statečně prosazoval přes elitní lajny soupeře. Střelecky se dařilo navrátilci do sestavy Kubovy Kňavovi, který si však spackal druhý zápas svou nedisciplinovastí. Fyzický fond ukázal i neúnavný Filip Shejbal, který podržel nespočet balónku, a ukázal roli lídra. Do příště jiště musíme zapracovat na emocích a vštěpit do hráčů, že fyzická hra již patří k parametrům dorostenecké extraligy.

Sestava: Procházka (první zápas), Černý (druhý zápas) – Drozd, Uhlíř, Kerschbaumová, Topičová, Král, Vlašič L., Martinů – Koudela, Korec L., Martínek, Kňava, Shejbal, Vlašič J., Kaninský, Petrlík, Milichovský, Flamík, Synek