První zápas roku 2022 se dorostu nevyvedl

Dorost (Filip Uhlíř, úvod red.) - V sobotu 12. 2. jsme mohli na našem stadionu shlédnout první letošní zápas, který obstarala zimní soutěž dorostu EXcellent League. Náš tým vyzkoušel hned dvacítku hráčů.

HBC Svítkov Stars Pardubice - SK Kelti 2008 1 : 3

Branka: Martínek

Na první zápas po třech měsících jsem se těšili, bohužel jsme do něj vstoupili špatně a už v jedenácté vteřině jsme inkasovali, což se promítlo na našem výkonu v první polovině první třetiny kdy jsme si nedokázali vytvořit gólové příležitosti natož nějaký tlak. Soupeř nás přehrával ve všech herních činnostech. V tuto chvíli a vlastně po celý zápas nás držel ve hře gólman Smolík.

Postupem času jsme se dostávali do hry, ale bez efektu. V polovině druhé třetiny jsme vystřídali deset hráčů za deset zcela čerstvých. Začali jsme být aktivní co se týče hry dopředu, ale bohužel jsme inkasovali druhý gól. Soupeř měl hru pod kontrolou a druhou třetinu dohrál v klidu.

Do závěrečné periody jsme vstoupili štástným gólem od červené čáry. Začali jsme se nadechovat k mocnému finiši. Ale soupeř dobře bránil a hlavně vyrážel do nebezpečných brejků. Zápas začal gradovat. Po naší veliké šanci, kdy Seidl sám mezi kruhy netrefil zařízení nám tři minuty před koncem soupeř daroval přesilovku pět na čtyři a o půl minuty později ji ještě vylepšil zdržováním hry na pět natři , ale ani to nám nepomohlo. Ještě třicet vteřin zbývalo do konce soupeř byl ve čtyřech, zkusili jsme hru bez gólmana, marně. Soupeř vystihl rozehrávku a pečetil zasloužené vítězství do prázdné branky na 1 : 3. Jsem rád že můžeme sehrát v zimní přípravě tak kvalitní zápasy. Týmu chci poděkovat za přístup a nasazení v utkání.