První venkovní vítězství A týmu za plný počet

A tým mužů (Filip Paukrt) - V neděli 24. 11. zavítal náš A tým do Rakovníka, prolomil smůlu venkovních zápasů a přivezl tři body.

HBC Rakovník – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice

Stav utkání: 2:4

Třetiny: 2:2, 0:0, 0:2

Vývoj utkání: 0:1, 2:1, 2:4

Střely 19:22 (6:7, 9:3, 4:12)

Vyloučení: 10:8 (OT Schnaubelt – domácí)

Využití: 2:2

Rozhodčí: Kasner, Volkán

Sestava domácích: Hubálek (Nistor) – Tvarůžek O., Sunkovský, Tvarůžek M., Sýkora M. ml., Tlustý, Schnaubelt, Šíma T., Prokop, Kovářík, Macák, Míka, Martínek, Šíma R., Molnár

Sestava hostí: Majerníček – Flos, Birta, Staněk, Pelikán, Macháček, Valenta, Král, Novotný V., Paukrt, Jankura, Dudík, Bureš, Pilař

Branky domácí: 10:25 Schnaubelt (Tvarůžek M.) PP, 11:09 Šíma R. (Schnaubelt) PP

Branky hostí: 3:01 Novotný V., 14:14 Jankura (Pilař, Král) PP, 40:53 Paukrt (Král, Novotný V.) PP, 44:25 Král (Paukrt) EN

Hodnocení Filip Paukrt:
Připadl na mě nelehký úkol ... Jako první z týmu hodnotit zápas... Naštěstí hodnotím ten tří bodový za což jsem osobně rád.. Do Rakovníku jsme vyrazili po stmelovačce s jasným úkolem a to konečně vyhrát venku..! Začali jsme z mého pohledu výborně, vypracovali si dobré šanci a po třech minutách šli podle mého zaslouženě do vedení. Jak je ale u nás zvykem děláme útočné fauly, zbytečnosti které nám v zápase hodně ztěžují situaci. Díky tomuto umění jsme šli do tří a z dvou střel prohrávali 2:1 ... Bojovností a jediným cílem že už prostě nemůžeme prohrát jsme do konce třetiny srovnali díky už v té době zraněnému Kajkovi který tak prolomil střeleckou smůlu.. druhá třetina góly nepřinesla hra se přesouvala ze strany na stranu a myslím že až na výpady kladenského nerváka Schnaubelta jsme domácí k velkým šancim nedostali. Ale co se nestalo během jednoho střídání jsme faulovali hned třikrát což je podle mě v první lize nějaký rekord.

A ještě pohled trenéra A týmu Petra Kopečného: Slovo krize byla hlavním tématem článků o našem týmu z posledních zápasů. Rozhodně jsme nehráli špatný hokejbal, ale věková skladba a velká vytíženost hráčů na podzim (Extraliga, juniorky, B tým, dorost) se postupně projevila. Před Rakovníkem jsme měli důležité posezení v kabině a nutno říct, že se velmi zlepšila atmosféra. Ačkoli nám chyběly velké opory (Doležal, Hrabica, Adámek, Černický Kopriva, …) dokázali jsme se popasovat nejenom se zvučnými jmény soupeře, ale i asfaltem, na který se mnoho týmů vymlouvá. Paradoxně jsme hráli velmi agresivně, běhavě a asfalt absolutně nebyl znát. Domácí byli velmi silným a tvrdým soupeřem, se kterým jsme si to rozdali v prakticky otevřené hře – taktické prvky s bráněním zde nebyly moc k vidění. Rakovníku jsme nabídli 2x přesilovku 5-3, když tu první využili bravurně, s dalším prohřeškem ve hře jsme si poradili, a to nás zdravě nakoplo. Upřímně, za svoji kariéru jsem ještě nezažil, abychom udělali 3! vyloučení během jednoho střídání. Tento zápas mohl na svoji stranu otočit kdokoli a rozhodně se nedá říct, že by vyhrál lepší tým. My jsme ale do zápasu dali maximum, více jsme chtěli a méně mluvili a řešili rozhodčí. V tom vidím rozdíl mezi našimi týmy. Týmu moc děkuji za předvedenou hru, tento zápas jsme prostě odmakali.