První utkání v Extralize jsme zvládli s přehledem, těší svítkovského Lukáše Horvátha

Muži (Markéta Peclová, úvod red.) - Před několika dny vyšel na webu Českomoravského svazu hokejbalu rozhovor s čerstvou posilou našeho A týmu Lukášem Horváthem. Pro ty, kdo svazový web nesledují jej s odstupem přinášíme v nezměněné podobě.

Svítkov vstoupil do extraligové sezóny vysokou výhrou, když v domácím prostředí porazil Dobřany 9:1. Dvěma brankami a jednou asistencí k vítězství přispěl Lukáš Horváth, který na východ Čech přišel před sezónou z Kert Parku. Svítkovský obránce se rozpovídal nejen o úspěšném začátku ročníku.

Spíš jsme očekávali těžký, vyrovnaný zápas

Lukáši, se Svítkovem jste odehráli první utkání na domácím hřišti proti Dobřanům, které jste porazili 9:1. Očekávali jste takový vstup do Extraligy?

Myslím, že tohle očekával málokdo. Spíš jsme očekávali těžký, vyrovnaný zápas.

První gól jste vsítili v šesté minutě, v první třetině jste se pak prosadili ještě dvakrát. Jak důležitá byla podle Vás první část?

První třetinu jsme odehráli disciplinovaně a zodpovědně, pomohla nám taky přesilová hra.

Na dobře rozehraný zápas jste navázali také ve druhé a třetí třetině. Co rozhodlo o vašem vítězství?

Vstřelili jsme dva rychlé góly v úvodu druhé třetiny. Myslím, že soupeře zlomil gól na 5:0.

V týmu je velký potenciál

Svítkov jste posílil před sezónou, kam jste přišel z pražského Kert Parku. Co Vás přivedlo do východočeského týmu?

Kratší vzdálenost na dojíždění z Olomouce (smích). Ale samozřejmě je tady vytvořené ohromné zázemí, realizační team funguje na úrovni profesionálního sportu. A taky se mi líbila pozice v nadějném, mladém mužstvu s talentovaným gólmanem, který měl mimochodem největší podíl na mém přestupu. V týmu je velký potenciál, je doplněný o několik zkušených matadorů.

V úvodním utkání jste si zapsal dvě branky a na jednu nahrál. Jste rád, že jste takto pomohl týmu?

Gól potěší vždy, se svojí produktivitou si musím vážit každého bodu (smích). Jsem ale mnohem radši, že jsme první utkání v Extralize pro Svítkov po tolika letech zvládli s přehledem a kluci si to mohli patřičně užít.

O víkendu vás čeká první venkovní zápas, utkáte se s Plzní. Věříte, že na výhru dokážete navázat?

Já do Plzně bohužel nepojedu, ale věřím, že se kluci zodpovědně připraví a že budeme sahat po bodech nejen v Plzni, ale v každém dalším zápase!