První městské derby jednoznačně pro A tým

A tým (Petr Šatara) - V sobotním derby se potkaly dva odlišně postavené týmy: Dosud neporažený pardubický "B" tým a nevyrovnaně hrající Svítkov.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice "B"  6 : 1

Do utkání vstoupil domácí Svítkov povzbuzen výkony z posledních zápasů. Už od začátku zápasu ukazoval domácí tým, že tento zápas bude odlišný od posledního derby. Počátek zápasu se nesl ve znamení jakéhosi oťukávání obou týmů, kdy nechtěl ani jeden ze soupeřů udělat první chybu. Ovšem již ve třetí minutě se prosadil ranou do horního rohu Hackenberg - 1:0. Svítkovští si vedení příliš dlouho neužili, za 11 vteřin vyrovnal Merta - 1:1. Toto bleskové vyrovnání domácím nijak neubralo na elánu a stále podnikali útočné výpady do pardubické obrany. Avšak blízko ke vstřelení branky byl hostující Hrnčíř, ale domácí obránce vytěsnil míček z branky. V jedenácté minutě se při přesilové hře prosadil baseballovým způsobem Černický - 2:1. Za dvě minuty napřáhl Černický u pravého mantinelu a zacílil přesně - 3:1.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s vědomím, že zápas není rozhodnut a že bude třeba pokračovat v nastoleném tempu. Na první domácí oslabení se čekalo až do dvaadvacáté minuty, kdy byl za nedovolené bránění vyloučen Šatara. Hosté si v přesilové mnoho šancí nevytvořili a tak se skóre nezměnilo. Skóre se změnilo na druhé straně, kdy se před brankou zorientoval nejlépe domácí Jirsa a prostřelil Stárka - 4:1. V posledních vteřinách se řítil sám na Matrku hostující Horák, ale branku netrefil.

Ve třetí třetině se hostující tým snažil prezentovat aktivním stylem, ale jejich snaha končila na dobře chytajícím Matrkovi. Krátce po návratu Čejgla z trestné lavice se prosadil Zelinka - 5:1. Autoskláři, ale stále neskládali zbraně, agilní Korel se prokličkoval až před Matrku a trefil tyčku. Poslední tečku za utkáním udělal v jednačtyřicáté minutě Čejgl - 6:1. Autoskláři mohli upravit výsledek v přesilové hře pěti proti třem, ale i zde končila jejich snaha na obětavé obraně, a skvělému Matrkovi.

Branky: Hackenberg, Černický D. (Čejgl), Černický D. (Kopecký), Jirsa (Zelinka), Zelinka, Čejgl (Hlavsa)

Střely na bránu: 23:14                      Vyloučení: 6:9                        Využití přesilových her: 2:0

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin, Nekola Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek - Cempírek Jiří, Čejgl Martin, Pitthard Martin, Černický David, Hackenberg Tomáš, Kopecký Radek, Jirsa Tomáš, Šováň Pavel, Zelinka Tadeáš, Cinko Martin, Mifek Milan

Robert Koch (trenér): Z mého pohledu opravdu vydařený zápas, který se mi moc dobře hodnotí. Po celý zápas, chci kluky pochválit za aktivní hru, kdy jsme myslím byli všude o krok dříve a zaslouženě jsme zvítězili. Kolektivní a týmový výkon podpořený výborným výkonem brankaře. Myslím, že tento zápas by si hráči měli, co nejdéle uchovat v hlavě, jako utkání ve kterém se soustředili pouze na hru a ne na momenty, které je mohou negativně ovlivňovat. Myslím, že největším rozdílem v utkání byla naše větší touha zápas vyhrát a také řekl bych lepší taktická ukázněnost hráčů na hřišti, protože jmény na soupisce jsme jistě nebyli favorité. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat fanouškům, že přišli v tak velkém počtu a věřím, že nás přijedou povzbudit v neděli na DERBY do Přelouče od 14:00, abychom si odvezli další body.