První lajna Alfy přinesla zkázu B týmu

B tým (Jana Martinů) - Za deštivého nedělního počasí podlehl v Polabinách B tým Svítkova C týmu Autosklářů díky první lajně a hattricku Standy Korela.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice C - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 7:3 (1:0, 2:2, 4:1)

V neděli se B tým Svítkova postavil v deštivém počasí svému regionálnímu rivalovi C týmu Autosklářů z Polabin, jehož řady posílily čtyři hráči z B týmu, kteří nám dali celkem pět gólů, z toho Standa Korel hattrick. B tým Svítkova přijel do Polabin jen na dvě lajny včetně tří starších dorostenců a to brankáře Jéni, obránce Votyho a útočníka Oldy, kteří měli v nohách dva těžké sobotní zápasy v Třinci, ale i tak dali do zápasu všechno, co mohli, za což jim patří velký dík.

Začátek zápasu byl pomalý, neboť hustě pršelo a tak se to klouzalo a nikomu se tak moc běhat nechtělo, o čemž svědčí i počet střel na bránu. První gól tak padl až v sedmé minutě od domácího Šprinyho (1:0). To bylo však vše, co se v první třetině událo.

Na začátku druhé třetiny se nám podařilo vyrovnat dělovkou Slávy (as. Kosťa) na 1:1. Ovšem čtyři minuty poté se Alfa dostala zase do vedení 2:1. Po dalších pěti minutách se trefil Kosťa a bylo zase vyrovnáno na 2:2. Minutu do konce jsme měli přesilovku, kterou jsme bohužel nevyužili a naopak první lajna domácích skórovala ve svém vlastním oslabení a dostala domácí opět do vedení 3:2.

V první minutě třetí třetiny jsme zaspali a tahali míček z vlastní sítě, kdy se opět prosadila první lajna (4:2). Po třech minutách nám ještě svitla naděje, když se prosadil Jirka (as. Čert) a přiblížil nás tak na rozdíl jednoho gólu (4:3). Ovšem pět minut poté navýšili domácí své vedení o dva góly (5:3). Minutu do konce zápasu jsme si vzali time-out a zkusili power-play, která se nám bohužel nepovedla a naopak jsme v ní inkasovali do prázdné branky hattrickem domácího Standy Korela (6:3), čímž jsme ztratili veškeré naděje, což vyústilo v posledních vteřinách zápasu v sedmý gól v naší síti (7:3).

Střely na branku: 28:14 (5:2,11:6,12:6), vyloučení: 4:2 (0:0,3:2,1:0), přesilovky: 0:3, využití přesilovek: 0:0, br. v oslabení: 1:0

Sestava: Ptáček Jan (Jéňa/SD) – Košťál Robert (Čert), Starý Martin (Starda), Hanč Michal (Kosťa), Votava Petr (Voty/SD) - Seidl Jiří (Jirka), Zdeněk Slavomír (Sláva), Kánský Zdeněk (Zdenda/C), Hejkrlík Martin (Hejky), Pazdera Luboš (Pazdy), Šlitr Vojtěch (Vojta), Homola Ladislav (Láďa), Jelínek Oldřich (Olda/SD)

Branky: 16:20 Zdeněk Slavomír (Hanč Michal), 24:42 Hanč Michal (Starý Martin, Kánský Zdeněk), 33:49 Seidl Jiří (Košťál Robert)