První kolo zápasů zvládli junioři bez ztráty bodu, poslední položkou bylo Brno

Junioři (Martin Bláha) - První polovinu základní části a tedy první kolo zápasů divize Východ Extraligy juniorů jsme zakončili v sobotu 9. 10. utkáním v Brně.

HBK Bulldogs Brno - HBC Svítkov Stars Pardubice 1 : 5

Opět jsme vzali několik dorostenců a oba hvězdné starší žáky Koudelu a Martínka. Hráli jsme velmi dobře, ale Čára v brance čaroval a tak se nám podařilo otevřít skóre utkání až na konci první periody. To se trefil poprvé Beneš a minutu po němkapitán Bláha a tak jsme po první třetině vedli 2 : 0. Vedení nás uklidnilo a tak jsme se dále pokoušeli zasypávat Čárovu branku co nejvíce střelami, kontrolovat hru a za pomoci zvýšení skóre dovést utkání do vítězného konce. To se nakonec povedlo, když postupně skórovali Kábrt, Martínek a podruhé v utkání Beneš a tak jsme po polovině základní části Extraligy juniorů jediným neporaženým týmem. Beneš měl na konci utkání ještě velkou možnost ke kompletaci hattricku, ale po samostatném úniku po Brožově super průnikové přihrávce, zakončil pouze do terče na Čárově hrudi. Hra v plných nám fungovala bezchybně, v oslabení také, jen přesilovky se nám nedařilo využít. Musíme na nich dále pracovat. A bohužel po naší hrubé chybě přišel o čisté konto výtečně chytající Procházka. Co bych však chtěl na utkání nejvíce vyzdvihnout, je fair play domácích, kteří za stavu 3:0 docílili vstřelení branky při porušení pravidel, kdy hráli v šesti, čehož si rozhodčí nevšimli. Tato branka je mohla vrátit do utkání, ale oni se rozhodli, nechat tuto branku zrušit. Pánové, klobouček dolů.

Branky a asistence: Beneš 2+0, Bláha 1+2, Kábrt 1+2, Martínek 1+1, Dvořáček 0+1, Korbel 0+1, Malý 0+1, Brož 0+1