První jarní body pro Svítkov!

A tým (red.) - První jarní kolo v roce 2017 se naštěstí neslo v duchu příjemného počasí a tak mohli příchozí diváci shlédnout krásný zápas na plastovém povrchu.

Souboj dvanáctého celku s šestým dal zapomenout na všechny prognózy, jelikož oběma týmům šlo o hodně. Svítkov se chce za každou cenu prokousat do bojů v playoff, zatímco šestý Beroun měl za úkol se v playoff pásmu udržet.

15.kolo, sobota 25.2.2017

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – SK Kelti 2008  4:2

třetiny: 0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 18:23 Pitthard (Michal J.), 22:44 Večerník (Pitthard), 38:23 Bureš (Pitthard), 40:12 Večerník (Čejgl) – 1:05 Novák (Hrabar, Volf), 15:51 Gotthard (Kubr)
Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 45:22 (20:6, 13:8, 12:8). Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Sestava domácích

Mroviec (Černický M.) – Pelikán, Hrnčíř, Staněk, Michal J., Doležal, Hlavsa – Čejgl, Večerník, Bureš – Fišer, Černický D., Pitthard – Kohoutek, Novotný P., Hlaváček - Jurga

Sestava hostí

Oplt (Knotek) – Kubr, Volf, Šmatlák, Hrabar, Bureš – Beneš, Gotthard, Dvořák – Novák, Urban, Matys – Kříž, Hampl, Bartolen

Komentář k zápasu

Domácí nabuzeni dlouhou zimní přípravou byli v úvodu rychle opaření gólem ve druhé minutě z hole Romana Nováka. Ačkoli se střelecká převaha první třetiny (20:6) jevila jako zásadní, hostující Antonín Oplt byl všude a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro hosty. Svítkov pokračoval dál ve svojí hře, připravené taktice, dostával se i do slibných šancí, ovšem z brejku udeřili hosté. Po osobním souboji v brankovišti dokázal z leže (po vzoru Alexandra Ovečkina) překonat Mroviece Bohumil Gotthard a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Další nájezdy na Opltovu branku však přinesly úspěch, přesněji po šikovném nahození Jana Michala od modré čáry a ještě šikovnější teči Martina Pittharda. Za necelé čtyři minuty dokázal nestárnoucí David Večerník propálit Oplta mezi nohy a hrálo se opět od nuly. Sedm minut před koncem domácí kombinovali v nabídnuté přesilové hře, kdy po sporné offsidové situaci posunul Pitthard na volného Bureše a rázem bylo vedení strhnuto na stranu domácích. Pojistku přidal opět kdo jiný než tahoun Večerník a domácí tak mohli slavit velmi cennou výhru.

Ohlasy po utkání

Petr Hofman (trenér Svítkov Stars):

Jsem velmi spokojen s přístupem hráčů a samozřejmě s výsledkem . Potřebujem každý bod  na cestě za play off a vítězství nad soupeřem z vyšších pater tabulky nám i potvrdilo naše možnosti. Velmi dobře nám fungovala defenzivní činnost , ale musíme se zlepšit v ofenzivě. Na každou branku se strašne nadřeme a příště to nemusí stačit. Chtěl bych týmu poděkovat , že se za stavu 0:2 nevzdal a zápas otočil. Když budem věřit ve své schopnosti a bojovat až do konce , budeme vítězit.