První extraligové derby je NAŠE!!!

Muži (red.) - V sobotu 15. 10. proběhlo dlouho očekávané městské extraligové derby, ze kterého náš tým vyšel se ziskem výrazného vítězství.

HBC Svítkov Stars Pardubice - HBC Pardubice 5 : 0

Střelci: Waber (Bláha, Vaňo), Hudec (Vaňo), Waber, Bláha (Kábrt), Král (Waber)

Soupiska: Novotný, Šťovíček - Horváth, Hrubý, Korbel, Korec, Martínek - Bláha, Černický, Fluxa, Hudec, Kábrt, Král, Kubal, Malý, Paukrt, Vaňo, Waber

Další podrobnosti zápasu

V sobotu se sešlo na svítkovském staionu množství příznivů obou stran a zejména díky Marwinově "týmu" byla atmosféra bouřlivá, odpovídající důležitosti zápasu. V první třetině se hrál trochu nervózní hokejbal, nikdo nechtěl být tím prvním, kdo udělá chybu, opticky měli možná mírnou herní převahu hráči z Polabin, ale do vyložených šancí se nedostávali a Lukáš Novotný navíc opět zamkl svou svatyni. Skóre se otevřelo až během naší přesilové hry, kdy se trefil veterán Waber, který byl vůbec velmi výraznou postavou zápasu. To už se muselo jet naplno. Soupeř se snažil o vyrovnání, ale do konce druhé třetiny naopak zvýšil při rychlém přechodu do útoku na 2 : 0 Hudec. Polabinští chtěli se zápasem něco udělat, ale tím vznikaly mezírky v jeho obraně, bohužel několik samostatných úniků zůstalo bez efektu. Zápas se lámal opět s přičiněním Wabera, který obkroužil celý obranný blok hostí a nedostatečně napadán zkušeně zvýšil na 3 : 0. Ve třetí třetině konečně zúročil několikáté propadnutí hostující obrany Bláha a při našem oslabení a odvolání polabinského brankáře pečetil vysokou výhru do prázdné branky Král. Po mnoha a mnoha letech a postupné mravenčí práci mnoha lidí zavlála opět nad hokejbalovými Pardubicemi pomyslná černobílá vlajka.

Hodnocení trenéra Petra Kopečného: Derby je za námi. Úvodem chci říct, že jsem rád, že se hrál opravdu hokejbal a neřešili jsme nic okolo. Navíc si to pohlídala pro mě nejlepší rozhodcovská dvojice jakou jsme si mohli přát. Měl jsem trochu obavy z absence tří pilířů obrany (Hrabica, Doležal, Bureš), ale mladí beci nám rostou před očima a zejména 14-ti letý Dan Martínek, který byl vhozen do vody a zvládá perfektně (z pěti obránců tři junioři, věkový průměr 21,2 let - pozn. red.). V zápase sice bylo dost chyb a k dokonalosti máme stále hodně práce, ale chtěli jsme za každou cenu vyhrát a šli jsme si za tím zuby nehty. Soupeř nehrál vůbec špatně, nás však v klíčových chvílích podržel Lukáš v bráně. Těší mě i fakt, že soupeř nastoupil v jeho nejsilnější sestavě a i tak jsme to zvládli. Odveta bude jistě náročná! Jedeme si zatím na pozitivní vlně a věříme, že si na podzim uděláme pohodlný náskok do jara. Moc děkuji všem divákům, byl to opravdu zážitek a každému kdo se na tom podílel patří velký dík.