První dvojutkání starších žáků Stars

DOPLNĚNO! Starší žáci (Martin Bláha) - V sobotu 13. 9. zahájili sezónu 2014/15 i starší žáci a to úspěšně na půdě týmu SK Jihlava.

Sobota 13.9.2014 7:15 SEČ stadion Svítkov Stars. V tuto brzkou hodinu jsme se vydali na cestu k prvním letošním soutěžním utkáním. Čekal nás soupeř, kterého jsme neznali, neboť rozšířil řady účastníků soutěže teprve letos. Je jím SK Toptrans Jihlava. Po dlouhé a náročné letní přípravě jsme odjížděli na utkání velice natěšeni a s vědomím, že by se dobře odvedená práce v letní přípravě měla zákonitě ve hře ukázat. Za mlhou, která by se dala krájet, se někde v dáli nalézala Toptrans aréna. Ve které na nás čekal náš první soupeř v boji o mistra regionu a postup do finálového turnaje MČR SŽ.

Bohužel se nám v týdnu zranil centr naší první lajny Vláďa Čech a svá zranění doléčují obránci Tomáš Bláha a Nina Lednová. A tak naše sestava čítala 2 brankáře, 2 centry, 4 obránce a 6 křídel.

Po zahřátí, dynamickém strečingu a protažení následovalo rozchytání gólmanů a taktická porada. Vysvětlili jsme hráčům, jakou hru si od nich představujeme, že budeme obsazovat soupeře již od červené čáry a ztěžovat jim tak co nejvíce rozehrávku a zavezení pásma.

Utkání začalo v 10:00 a řídil ho pouze jeden rozhodčí. To však nemělo ani nejmenší vliv na kvalitu a regulérnost utkání, jelikož tímto arbitrem byl velezkušený extraligový rozhodčí pan Roman Vokurka. Před jeho výkonem v obou utkáních je nutno smeknout. Vraťme se nyní již k průběhu zápasu číslo 1. Již po 10 vteřinách hry měl velikou šanci jeden z našich přípravkářů Matyáš Bláha po krásné střele však zazvonila pouze tyč. Snažili jsme se soupeře zatlačit v jeho obranném pásmu a vyvíjet postupný tlak, který bychom přetavili ve vstřelený gól. Jihlavský Herman byl však proti a bravurními zákroky likvidoval jednu naši šanci za druhou. Vojtěch Novotný, který kromě starších žáků nastupuje pravidelně i v dorostenecké kategorii na něho však v páté minutě vyzrál a otevřel tak účet dnešního utkání 0:1. Dvě minuty na to se prosadil obránce Adámek a zvýšil vedení Stars na 0:2. Drželi jsme výtečně střední pásmo a soupeře moc do útoku nepouštěli. Když už se dostali Jihlavští na dostřel Choutkovy svatyně, skvěle zakročili naši obránci a tak za první část hry kryl Dominik pouze jednu střelu. Čtyři vteřiny před první přestávkou přidal další naší branku Milan Flos 0:3. Druhá a třetí část hry probíhala v podobném duchu a našim borcům se podařilo skórovat ještě dvakrát. Kapitán Jaroslav Novák zvýšil v čase 19:15 na 0:4 a v čase 28:22 uzavřel skóre prvního utkání Lukáš Novotný 0:5. Tento hráč byl asi nejvýraznější postavou prvního utkání, když jednu branku dal a na dvou se podílel asistencí. Soupeř se ve třetí periodě snažil stupňovat svůj tlak a za žádnou cenu nechtěl být poražen s nulou. Dominik Choutka ve Svítkovské brance byl však zásadně proti a svůj první shootout v této sezóně si udržel.

SK Jihlava vs. HBC JTEKT Svítkov Stars   0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

střely na branku 4:25 (1:10, 1:7, 2:8)

vyloučení: 1:0, přesilovky: 0:1, využití: 0:0

Mezi utkáními jsme pohovořili s našimi svěřenci o tom, že Jihlavští zvýší ve druhém zápase svou aktivitu a budou se snažit nám porážku oplatit. O tom, že v žádném případě nesmíme soupeře podcenit a přistupovat k němu s patřičným respektem.

Druhé utkání začínalo v pravé poledne a bohužel začalo pršet. Na předváděnou hru obou soupeřů to však nemělo žádný vliv. Oba týmy vyměnily brankáře a v naší brance se poprvé představil nováček našeho týmu Vladimír Šidlo. Stav byl opět 0:0 a nikdo nechtěl odcházet poražen a bez bodu. Jihlavští chtěli v tomto utkání zvítězit a urvat 3 body pro sebe. Snažili se daleko rychleji přistupovat k našim hráčům a tak jsme hráčům naordinovali nepředržovat balóny a snažit se o rychlé přesné přihrávky. Ve vodě, která hřiště momentálně pokrývala, to však nebyl nejlehčí úkol. Naši borci se snažili střílet ze všech možných i nemožných pozic. Ale Lukáš Čára v jihlavské brance čaroval. Vyzrál na něho až Lukáš Novotný, který v 11. minutě vyběhl z pravé strany téměř v nulovém úhlu a backhandovou střelou pod víko se mu podařilo skórovat 0:1. Tímto stavem také první část hry skončila. Ve druhé periodě jsme chtěli navýšit vedení a vstřelit gól jistoty. Čára v Jihlavské brance však čaroval a změnu stavu nedopustil. Hráli jsme dobře naši hru, ale soupeři se o dost zlepšili v obsazování našich borců a ztěžovali jim tak rozehrávku a následnou střelbu. V prostřední části hry jsme měli výhodu dvojnásobné přesilové hry 5 na 3. S touto výhodou jsme si však velice bídně poradili a nevytěžili jsme z ní žádný zisk. Naopak předváděná hra v této situaci se rovnala neštěstí. Budeme na tom v trénincích muset hodně zapracovat. Po dvou třetinách svítil na výsledkové tabuli stav 0:1. Toto hubené vedení zaručovalo, že poslední perioda bude mít veliký náboj. Motivovali jsme naše borce ke zvýšení aktivity a k trpělivosti nechtěli jsme připustit vyrovnání a zdramatizování utkání. Pomohlo to a 24 vteřin po úvodní buly se prosadil Radek Adámek, když jeho útočníci nebyli schopni zbavit se svých strážců, nadechl se k velkému sólu a po projetí celého hřiště vstřelil gól jistoty 0:2. Dalším, kdo mohl změnit stav utkání, byl přípravkář Denis Drbal, kterého vysunul do breaku Vojtěch Novotný. Bohužel však na Čáru nevyzrál. Ve 25 minutě hry jsme i my okusili oslabení 5 na 3. Nutno podotknout, že tuto nevýhodu jsme zvládli na výbornou. Vláďa Šidlo v naší brance kraloval a snížení stavu nedopustil. Lukáš Novotný dokonce dokázal vystihnout rozehrávku soupeře a řítil se sám na Čárovu branku. Vsítit gól se mu však nepodařilo, alespoň ušetřil dost drahocenných vteřin. V 29. minutě se prosadil Jaroslav Novák a zvýšil naše vedení na 0:3. Věřili jsme, že si toto vedení již dokážeme pohlídat. V minutě 32. čtvrtou a zároveň poslední branku vsítil Milan Flos a uzavřel tak gólový účet dnešního utkání na 0:4. Poslední čtyři minuty zápasu se Jihlavští nadechli k velkému tlaku, chtěli vstřelit alespoň branku útěchy. Vláďa Šidlo v naší brance však jezdil opravdu jako šídlo a skórovat jim nedovolil.

SK Jihlava vs. HBC JTEKT Svítkov Stars   0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

střely na branku 3:26 (1:10, 1:6, 1:10)

vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 0:0

trenér: Bláha Martin

asistent: Dudík Jiří

vedoucí: Bláhová Lucie

sestava: Choutka Dominik, Šídlo Vladimír: Adámek Radek, Bláha Matyáš, Drbal Denis, Dudík jiří, Flos milan, Korbel Martin, Naštický Jiří, Netolický Michael, Novák Jakub, Novák Jaroslav, Novotný Lukáš, Novotný Vojtěch

Góly+asistence: Novotný Lukas 2+2, Flos Milan 2+0, Novak Jaroslav 2+1, Adamek Radek 2+0, Novotny Vojtech 1+0, Nasticky Jiri 0+1

Slovo závěrem: Hráli jsme zodpovědně od zadu. Bránili dobře střední pásmo a snažili se střílet ze všech pozic. Střídačka žila každou vteřinou a tým se parádně podporoval. Komunikace na hřišti byla také na výbornou. Oba naši přípravkáři Matyáš Bláha a Denis Drbal se v zápasech v žádném případě neztráceli a odváděli pro svůj tým výbornou a poctivou práci. Týmová hra a slova našeho pokřiku NIC, NEŽ TÝM přetavená hráči ve skutečnost byla cestou ke konečnému úspěchu. Získali jsme 6 bodů na hřišti soupeře a to se cení. Děkuji všem za předváděnou hru a početné skupině fanoušků v čele s bubeníkem za krásnou atmosféru, kterou nám udělali. Teď máme tři týdny volna na to, abychom zapracovali na chybičkách, které nám utkání odhalila a 4.10.  potvrdili svou kvalitu v dalších zápasech, tentokráte na půdě Letohradských Jelenů.