První domácí utkání staršího dorostu vs. Třinec

Starší dorost (Martin Bláha) - V neděli 29. 9. 2013 čekaly náš starší dorost první utkání před domácím publikem a to s týmem HBC Enviform Třinec.

První utkání mělo začátek v 11:00 a tak jsme se na hřišti sešli již v 9:30. V kabině panovala dobrá nálada, hráči byli neskutečně natěšeni. Chtěli se před svými rodiči a fanynkami  vytáhnout. Probrali jsme taktiku, rozcvičili se a připravili se na lítý boj o další body do tabulky NHbL. Bohužel jsme v 11:00 na modré čáře Svítkovského stadionu stáli sami. Soupeř, jmenovitě HBC Enviform Třinec, bohužel nedorazil. Nedal ani vědět, zda dorazí později a jejich kontaktní telefony hlásily nedostupnost. Po uplynutí čekací doby tak bylo rozhodčími utkání ukončeno a rozhodnutí o jeho výsledku postoupeno ligové komisi.

O Třinci nebyli ani nadále žádné zprávy a tak jsme čas mezi utkáními využili k přátelskému měření sil mezi mladším a starším dorostem Stars. Hrálo se na dvakrát dvanáct minut. Oba týmy se snažily přehrávat svého soupeře a nasypat mu co nejvíce branek. Po první půli vedl SD 3:0. Přestávkový program vyplnila střelba na měřák rychlosti střel. Chlapci se snažili, seč mohli. Panovala mezi nimi velká rivalita a jeden druhému se snažili dokázat, že právě on je tím nejtvrdším střelcem Stars. Nakonec se na prvních třech místech umístili starší dorostenci, kteří již za náš A tým brázdí hřiště v 1. NHbL východ. Nejtvrdší střelou se blýskl Martin Pitthard 153 km/h, následoval ho s rovnými 150 km/h Martin Cinko a se 149 km/h Jan Svatuška. Většina MD měla střelu mezi 110 až 135 km/h. Tohoto měření sil se zúčastnili i dva zástupci MŽ Stars a to Tomáš Bláha 78 km/h a „Mouse“ Bláha 79 km/h. Do druhé půle nastoupil MD s odhodláním potrápit své starší a zkušenější kolegy a vstřelit nějaký ten gól. Podařilo se, avšak SD bylo rychlejší a přesnější v zakončení a tak oproti dvěma trefám MD přidali další čtyři branky a zvítězili tak zaslouženě v poměru 7:2.

Utkání bylo dohráno a Třinec stále nikde. Stejně tak ani žádné informace o něm. Zahájili jsme znovu přípravu na utkání a ve 13:00 jsme se opět postavili na modrou čáru. Bohužel stejně, jako v předchozím případě jsme na ni zůstali osamoceni. Po uplynutí čekací doby rozhodčí opět utkání ukončili a o jeho osudu tak opět rozhodne ligová komise. Chlapci byli velice zklamaní, stejně tak i rodiče a další fanoušci, kteří se na první utkání staršího dorostu do arény dostavili. Příští sobotu čeká naše borce doma Opava a tak se snad dočkají premiéry před svými fanoušky za týden. Všichni jste srdečně zváni.