První body pro hvězdy

Starší žáci (Martin Bulva) - První zápas nové sezony v kategorii starších žáků v sobotu 14. 9., nám přisoudil nováčka soutěže TJ Lokomotivu Česká Třebová. Celek soupeře je poskládaný z mladších žáků Lokomotivy a ze starších žáků, kteří byli loni zapůjčeni do týmů Svitav. Za náš tým kvitujeme, že se soutěž rozšířila o nového soupeře.

Jak již předeslal Petr Korbel (hlavní redaktor našeho webu), tým starších žáku Svítkova prošel velkou obměnou. Do sezony zasáhne i velké množství hráčů, kteří jsou věkově stále mladšími žáky. U jiných týmu tomu nebude jinak.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1 : 7 TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky: Strouhal 4x, Doležal, Novák, Naštický

Třetiny (1:4, 0:1, 0:2)

Poměr střel: 13:29

Vyloučení: 3:2

Hráč zápasu: 1. Strouhal 2. Dudík 3. Naštický

Do České Třebové jsme jeli s cílem odehrát dvě slušná utkání a získat zkušenosti zejména pro mladší ročníky v našem týmu. Ve Třebové nás přivítalo deštivé počasí, které nás provázelo celým dvojzápasem. Na zápas jsme se dostavili se dvěma brankáři, šesti obránci a osmi útočníky. Pár jedinců vstoupilo do zápasu i po nachlazení z předchozího týdne, což se projevilo v druhém zápase.

První třetina byla z naší strany velmi dobrá, dařily se nám kombinace. Často jsme se dostávali do zakončení (poměr střel 6-12) hovoří za vše. Výsledek po první třetině odpovídal průběhu utkání. Nejpilnějším střelcem hostů byl kapitán Honza Strouhal, který vstřelil v první třetině tři branky. První gól vstřelil Strouhal po asistenci Jirky Naštického, druhý padl po střele Rádi Adámka od modré a následné dorážky. Střelecký koncert Honzy přerušil jediným gólem v zápase Honza Doležal, který měl velmi často nepřesnou mušku v zakončení. Pěkná akce proběhla při čtvrtém gólu. Buly vyhrál Jirka Dudík na Honzu Strouhala a ten se prezentoval výstavní střelou do sítě domácích.

Druhá třetina moc branek nenabídla, uchytila se pouze gólová souhra dvojice Dudík-Strouhal.

Ve třetí třetině jsme již prakticky dohrávali zápas, bez nějakých velkých křečí. Pěkný protiútok předvedl Vojta Novotný, který vybídl ke skorování Jardu Nováka. Jarda pěknou střelou do horního rohu nedal brankáři žádnou šanci. Poslední gol vstřelil velmi aktivní Jirka Naštický.

Hodnocení: První zápas sezony se nám vydařil hlavně střelecky, tím došlo ke zklidnění zejména mladších jedinců, kteří získali patřičnou jistotu do dalších minut zápasů. Důležité jsou první body, kluci si dokázali, že mohou hrát s každým týmem. V letošní sezoně si budeme muset zvyknout, že pokud vyhrajeme nebude to již tak velkým rozdílem jako v loňské sezoně, vyrovnanost soutěže bude vhodná zejména na koncentraci během zápasů. S týmem Třebové je potřeba počítat a jsem rád, že se týmy SŽ opět rozšíří.

TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ TŘEBOVÁ 0 : 2 TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky: Svoboda, Cejpek

Třetiny: (0:0, 0:0, 0:2)

Poměr střel: 16:23

Vyloučení: 0:3

Hráč zápasu: 1. Synek 2. Novotný 3. Cejpek

Druhý zápas se opět odehrával za deště, který sílil v průběhu zápasu. Musíme si říci, že Svítkovu všeobecně nesvědčí zápasy na extrémně mokrém povrchu a to nepočítáme, kaluže v brankovišti a v rozích hřiště.

Podmínky byly pro oba týmy stejné, jen naši borci se hůře vyrovnávali s počasím. Další změnou v druhém zápase byla změna herního stylu soupeře. Tým Lokomotivy nastoupil do druhého zápasu velmi zarputile a každý souboj odehrával s velkou vervou. Tato změna stylu se některým našim hráčům zajídala, těžko se zakončuje, když Vám na zádech visí soupeř. Pro kluky určitě nová zkušenost. Bohužel kvalita rodinné rozhodcovské dvojice Vašátků nebyla valná, zřejmě zapoměli že se jedná o mládežnickou kategorii. Vyloučení ze strany Třebové nula na straně hostů tři. Pana Vašátka nepřimělo k vyloučení ani sražení brankáře. Nemá bohužel cenu komentovat věci, které nemůžeme změnit, tak se vrat’me k zápasu. Z pramenící nervozity a nezkušenosti z nevstřelené branky se soupeř zejména v druhé třetiny často dostával do zakončení a do brejků, které zůstaly nevyslyšeny jen díky vynikajícímu Lukáši Synkovi, který odchytal naprosto nejlepší zápas. Spoluhráče podržel. Realizační tým zkusil zamíchat sestavou, bohužel ani to nevedlo ke zlepšení obrazu hry a Třebová se velmi aktivní důslednou hrou nadále snažila zakončit některou ze svých vyložených šancí. Ve třetí třetině se nám podařilo zklidnit hru, konečně začít hrát to, co jsme si řekli, být aktivní v zakončení. V zakončení byl nejdůslednější Káza Svoboda, který protlačil míček za brankáře domácích. Golovou pojistku zaznamenal Miky Cejpek dorážkou do prázdné branky. Body nám již nikdo nevezme, kluci si šáhli trošku víc do sil - což vidím jak pozitivní pro další vývoj sezony.

Hodnocení: Zápas byl úplně jiný, než ten první. Soupeř změnil taktiku. Snažil se být důraznější v osobních soubojích což činilo některým našim hráčům problémy. Rád bych vyzvihnul Lukyho Synka, který podal opravdu velmi dobrý výkon. Tento zápas nám ve finále ukázal hodně pozitivních i negativních věcích na kterých musíme pracovat. Jsem rád, že se kluci nesložili a vytrvali až dokonce, což přineslo úspěch.

Hodnocení přátelské zápasu se ženami: Ve čtvrtek 12. 9. se náš tým utkal v přátelském zápase s výběrem žen (starší žáci zvítězili 6:0 - poz. red.). Tento zápas se hrál 3 x 12 minut. Nám utkání posloužilo jako první vážnější prověrka před startem soutěže. Do zápasu jsme nasadili mimo hráčů SŽ také tři přípravkáře Novotného, Korbela a Bláhu, kteří si vedli zdatně a dokonce vstřelili dvě branky. Samozřejmě, je zde handicap výškový i váhový, ale technická forma byla na velice dobré úrovni, je to velkým příslibem do budoucna. Budu rád, když tato utkání nám jednou měsíčně poslouží jako ostřejší test pro zápasy, myslím si že by to pro oba týmy bylo vhodným doplněním tréninků.