Pro B tým začala druhá polovina základní části 2. ligy výhrou

B tým mužů (Martin Bláha) - V neděli 12. listopadu začala pro náš B tým druhá polovina základní části druhé ligy úspěšnou domácí odvetou proti Letohradu.

HBC Svítkov Stars Pardubice B - SK Hokejbal Letohrad B 5 : 3

Střelci: Pavlíček (Shejbal, Choutka), Ventura (Svatuška, Waber), Ventura (Waber, Šováň), Skalický (Čech, Král), Choutka (Shejbal, Pavlíček)

Soupiska: Procházka, Smolík - Besperát, Flamík, Gregor, Král, Mojdl, Šováň, Waber - Čech, Choutka, Illich, Lacko, Milichovský, Novák, Pavlíček, Shejbal, Skalický, Spáčil, Sura, Svatuška, Ventura

Další statistiky utkání

První kolo druhé poloviny nám vyšlo na výbornou. Na začátku soutěže jsme se v Letohradu prezentovali velmi dobrým výkonem, který však na posílený tým Jelenů nestačil. Tentokrát jsme nenechali nic náhodě a též se vyzbrojili posilami. První lajnu vyztužil velezkušený, nestárnoucí Ondřej Waber a třetí formaci jsme si půjčili z dorostu a juniorky. V obraně nám ještě za zraněné a nemocné hráče naskočil zkušený junior Ondřej „King“ Král.

Takto posíleni jsme se pustili do souboje o body. Snažili jsme se ustát Jelení nástup, kdy na nás vyvinuli neskutečný tlak. Prochy se v brance oháněl seč mohl a všechny tři formace tento počáteční tlak ustály. Když pak opět přišel čas na naší „Kinder line“ , začaly se na hřišti dít věci. Kluci vymotali soupeře a otevřeli bodový účet utkání. Míček putoval po ose Chouťas, Šejbič, Pavlas, kdy posledně jmenovaný k radosti všech rozvlnil síť za zády Manačurjana poprvé. Soupeř zvýšil obrátky a začal nás ostřelovat z velice nebezpečných pozic. Prochy byl však neprůstřelný. Ve dvanácté minutě, jsme nabídli Jelenům přesilovou hru. Bránili jsme ji velice pozorně, bohužel pět vteřin před jejím vypršením si před branku seběhl Krejsa a skvěle protečoval Häuslerovo nahození do pro Prochyho neřešitelné pozice. S vyrovnaným stavem se však nechtěla smířit naše první řada a tak si po minutě a půl, vzaly hvězdy vedení zpět, když se po ose Waber, Svatuška, trefil Ventura.

V prostřední části jsme dokázali neinkasovat a využít dvě přesilové hry. V první, která byla hrána dost zbrkle, se Wabi rozhodl tempo malinko uklidnit a následně prudkým přesným křižným pasem vybídl ke druhému zářezu Venturu - 3:1. O šest minut později je napodobila druhá přesilovková, kde King našel parádně Čecha a ten shodil do náběhu na Matěje Skalického, který rozvlnil Manačurjanovu síť počtvrté - 4:1.

Ve druhé pauze jsme hráče klidnili a upozorňovali na to, že soupeř teď přitvrdí a rozhodně se nevzdá. Ve čtyřicáté minutě jsme hráli přesilovou hru nedobře jsme s ní však naložili. Lux si zaběhl za obranu, kde obdržel parádní přihrávku od Šimončiče a nedal Prochymu žádnou šanci - 4:2. Do konce poslední třetiny v tu chvíli zbývalo pět minut a ztráta pouhých dvou branek dávala soupeři sílu a chuť k dramatizaci nebo i zvratu utkání. Svítkovská „Kinder line“ však byla zásadně proti. Ihned po vhazování přešla do útoku a roztočila v pásmu kolotoč, který po dvaceti vteřinách skončil gólem a přinesl opět uklidnění do srdcí hvězd 5:2. Ve 44. minutě ještě Jeleni Protznerem snížili a následně se pustili do power play. Vysvětlili jsme našim borcům, že není důležité trefit prázdnou bránu, nýbrž hrát balónkem, aby soupeř nemohl ohrozit naši svatyni. Více méně se to dařilo a tak jsme na konec zdvihli ruce nad hlavy a mohli slavit cenné vítězství 5:3. Moc jsme toto vítězství potřebovali, všichni hráči hráli dobře a disciplína na střídačce byla tentokrát na výbornou. Nemohu nezmínit velkou pochvalu pro „Kinder line“ šestnáctiletí Choutka, Pavlíček. Flamík a Besperát vedení devatenáctiletým matadorem Schejbalem se prezentovali parádní hrou ve veliké rychlosti a dokázali soupeře mačkat jako citron. Myslím, že Letohradský brankář si v duchu říkal, ty v.le, už mi sem ty malý smrady nepouštějte. Jen tak dál pánové.