Přes výbornou druhou třetinu B tým nakonec padl

B tým (Jana Martinů) - V neděli 12. 10. se náš B tým utkal v dalším podzimním zápasu nadstavby KHbL s Prachovicemi.

HBC JTEKT Svítkov Stars B – SK Holcim Prachovice 5 : 6 (0:2, 4:0, 1:4)

V neděli se B tým utkal v dalším podzimním zápasu nadstavby KHbL s Prachovicemi a opět díky malé účasti byly jeho řady doplněny o starší dorostence. Ti tak získávají zkušenosti z mužské soutěže, které jsou pro ně k nezaplacení.

Hosté začali obrovským náporem, jako vždy, ale první gól dali až ve dvanácté minutě (0:1). Bohužel druhý přidali ještě v posledních vteřinách první třetiny (0:2). Druhá třetina však patřila pouze nám, neboť jsme v ní dali čtyři góly. Nejdříve jsme v šesté minutě využili nabídnutou přesilovku 5x3, kdy se prosadil zkušený matador Daniel Žák po krásné spolupráci od Slavomíra Zdeňka a Radka Kopeckého (1:2) a minutu nato jsme v přesilovce 5x4 dokázali ještě vyrovnat gólem Slavomíra Zdeňka na 2:2. Další minutu poté nás dokonce dostal do vedení starší dorostenec Jiří Doležal po nahrávce od Slavomíra Zdeňka (3:2) a čtyři minuty do konce druhé třetiny jsme měli dvoubrankové vedení díky dalšímu staršímu dorostenci Martinu Cinkovi (as. Daniel Žák) 4:2. Na začátku třetí třetiny jsme bohužel hned inkasovali, když hosté využili nabídnutou přesilovku (4:3). Tři minuty nato se prosadil Radek Kopecký (as. Slavomír Zdeněk) a zase to bylo o dva góly (5:3). Bohužel tři minuty poté se opět trefili hosté (5:4) a minutu nato ještě vyrovnali z přesilovky (5:5). Dvě minuty před koncem zápasu se bohužel dostali hosté do vedení (5:6), které si udrželi i přes naši závěrečnou power-play až do konce zápasu. Ze Svítkova si tak odvezli tři body, které potřebují v boji o čtvrtou postupovou příčku do play-off, o níž se stále přetahují s pardubickými Autoskláři. Tento víkend zajíždíme v sobotu na odložený srpnový zápas do Prachovic (14:00) a v neděli do Žamberku (16:00). Tyto budou posledními dvěma, které v sezóně odehrajeme.

Střely na branku: 25:36 (10.15, 11:12, 4:9), vyloučení: 4:5 (0:0, 0:2, 4:3), přesilovky: 3:3, využití přesilovek: 2:2, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Kaván Filip – Vokál Petr, Žák Daniel, Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Šlitr Vojtěch, Nekola Martin, Kopecký Radek (A), Svatuška Jan (SD), Cinko Martin (SD), Bezdíček David (SD), Doležal Jiří (SD), Michal Pavel (SD)

Branky: 20:01 Žák Daniel (Zdeněk Slavomír, Kopecký Radek) PP, 21:02 Zdeněk Slavomír PP, 21:59 Doležal Jiří (Zdeněk Slavomír), 25:44 Cinko Martin (Žák Daniel), 32.15 Kopecký Radek (Zdeněk Slavomír)