Přes odpor Letohradu vezou starší žáci všechny body domů

Starší žáci (Pavel Hrubeš) - V sobotu 9. 11. zavítali naši starší žáci na hřiště Letohradu a měli zde být jasnými favority.

SK Hokejbal Letohrad – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4 : 6 (1:3, 1:2, 2:1)

A tak se zápas začal i vyvíjet. Hosty poslal již ve druhé minutě do vedení tvrdou střelou z mezikruží na vyrážečku Uhlíř, asistoval mu Leoš Vlašič. Hned po vhazování ve středovém kruhu se míček dostal k Synkovi a ten nahozením ze středního pásma zaskočil soupeřova gólmana a zvyšoval na 2:0. To běžel začátek třetí minuty a oba góly od sebe dělilo pouhých jedenáct sekund. Letohrad odpověděl ještě v téže minutě z protiútoku a střelou švihem z mezikruží zaskočil gólmana Stars Smolíka. Divokou přestřelku z úvodu první třetiny zakončil v páté minutě Kňava vydařeným forhendovým blafákem po přihrávce Leoše Vlašiče.

Druhá třetina patřila herně hostujícím Stars. Domácí sice v polovině využili přesilovku a snížili na 2:3, ale Stars stačili dvěma slepenými góly z 27. minuty zužitkovat svoji herní převahu. Nejprve se prosadil opět Synek, jenž v brankovišti doklepl nahození Kňavy od levého mantinelu. Hned v následujícím střídání získali Stars nahozením útočné pásmo a po Seidlem vyhrané buly se uvolnil Kaninský a střelou z vrcholu pravého kruhu prostřelil gólmana. Připsal si tím svůj premiérový gól za starší žáky. Po dvou třetinách byl stav 2:5 ve prospěch hostujících Stars a to ve druhé nevyužili minimálně tři další čisté šance.

Třetí třetina hostujícím Stars nevyšla a patřila mezi nejhorší v sezóně. Soupeř neměl co ztratit a hrál aktivně dopředu. Obrana Stars dělala školácké chyby a ani útočníci včasným napadáním či vracením se do obrany obráncům nepomáhali. Vyvrcholením marnosti v této třetině byly dva inkasované góly v 35. a ve 36. minutě. První z nich po nepohlídaném vyjetí zpoza branky a nešťastném odrazu od gólmanovi hole, po kterém mu spadl míček na záda a následně za brankovou čáru. Druhý z nich po dorážce zcela neobsazeným hráčem v brankovišti. K dokonání totální blamáže hostí nechybělo moc. Po trvajících zmatcích v obraně hostí a vyhozením míčku přes mantinel dostali domácí ve 37. minutě šanci na vyrovnáni z přesilové hry. Ta mohla být v závěru přesilovky umocněna za další vyhození zdvojenou přesilovou situací. Ducha fair play ukázali domácí a i v takto vypjaté koncovce přiznali vlastní teč. Těsně po skončení přesilové hry Seidl vypíchl na středu zpětnou přihrávku domácích a po proměněném úniku poslal hosty ve 39. minutě do vedení 4:6. Závěrečný tlak domácích již změnu skóre nepřinesl.

Góly hostů: Synek 2, Uhlíř, Kňava, Kaninský, Seidl

Sestava: Černý, Smolík - Drozd, Kaninský, Král, Milichovský, Seidl, Synek, Uhlíř, Kňava, Vlašič J., Vlašič L., Koudela, Flamík