Přelouč získala domácí skalp B týmu

B tým (Jana Martinů) - V neděli 22. 9. se B tým Svítkova utkal doma s B týmem Přelouče, který i v okleštěné sestavě dokázal nad Svítkovem o gól vyhrát.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - HC Jestřábi Přelouč B 4 : 5 (2:2,1:1,1:2)

V neděli se B tým Svítkova utkal na domácím hřišti s B týmem Přelouče a ani jemu se stejně jako A týmu Svítkova nepodařilo vyhrát. Jediným v neděli bodujícím týmem byl mladší dorost, který si přivezl tři body z Kyjova.

Svítkov nastoupil ve třech lajnách proti necelým dvěma lajnám Přelouče, ale za to velmi kvalitním a s oporou v bráně Petrem Sedmákem.

Začátek první třetiny se nám povedl, neboť jsme se ve čtvrté minutě dostali gólem Kuby do vedení. Sedm minut na to ještě přidal druhý gól Kosťa a už to vypadalo slibně. Ovšem to by nebyla Přelouč, aby neudeřila, což se ji minutu na to podařilo. Ovšem to nebylo vše, neboť ještě v poslední minutě první třetiny vyrovnala.

Druhá třetina probíhala podobně, jako ta první, ale s tím rozdílem, že se ve druhé minutě jako první trefili hosté a to velmi kuriózním gólem, který padl po odrážce našeho gólmana (Jéni) do obličeje vlastního hráče (Matese) a odtud do naší brány. Nám se podařilo vyrovnat ve vlastním oslabení gólem Slávy až ke konci druhé třetiny.

O konečném výsledku zápasu rozhodl začátek třetí třetiny, kdy nám hosté dvěma góly, které padly během jedné minuty, odskočili. I přesto, že se nám podařilo v poslední minutě zápasu využít Slávou přesilovku a přiblížit se tak na rozdíl jednoho gólu, a i přes závěrečnou power play to nestačilo a tak máme na účtu další těsnou porážku.

Střely na branku: 45:19 (16:8, 11:4, 18:7), vyloučení: 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), přesilovky: 3:1, využití přesilovek: 1:0, br. v oslabení: 1:0

Sestava: Vondra Jan (Jéňa) – Košťál Robert (Čert), Vokál Petr (Vočko), Novák Tomáš (Novis), Starý Martin (Starda), Bulva Martin (Mates), Žák Daniel (Žakys) – Seidl Jiří (Jirka), Zdeněk Slavomír (Sláva), Kánský Zdeněk (Zdenda/C), Hejkrlík Martin (Hejky), Hanč Michal (Kosťa), Šlitr Vojtěch (Vojta), Homola Ladislav (Láďa), Velecký Jakub (Kuba/A), Mlateček David (Mlatec/A)

Branky: 4. Velecký Jakub 1:0, 11. Hanč Michal 2:0, 28. Zdeněk Slavomír 3:3, 45. Zdeněk Slavomír (Žák Daniel, Bulva Martin) 4:5