Postupové tři body mladšího dorostu ze Zlína

Mladší dorost (Martn Bláha) - Druhou sváteční květnovou neděli jsme strávili opět moravským výjezdem. Tentokráte do krásné arény ve Zlíně Malenovicích.

Věděli jsme, že tento soupeř by nás neměl nijak ohrozit, ale chtěli jsme se v každém případě vyhnout nějakému podcenění. K dispozici jsme měli tři útoky a dvě obrany a v brance našeho démona Lukáše Novotného. Vlétli jsme na soupeře a v 55. vteřině se nám podařilo odemknout Rychlíkovu branku. V první třetině jsme měli velkou územní převahu, hrálo se vlastně jen na jednu branku. Dokázali jsme vstřelit ještě dalších pět branek a tak na výsledkové tabuli stálo po patnácti minutách 0:6. Do druhé třetiny jsme vstupovali s pohodlným náskokem a tak jsme svým svěřencům dali jasný pokyn. Vyzkoušet hrát v útočném pásmu rozestaveni, jako při přesilovce, abychom si mohli některé vzorce vyzkoušet s aktivním odporem soupeře. Druhá třetina tak byla z naší strany pojata, jako trénink. Bohužel se však ukázalo, že soupeř dokáže velmi dobře pozičně bránit. A naši hráči se snažili hrát až do prázdné branky. A tak jsme tuto část hry vyhráli pouze 1:0. Do poslední periody jsme opět změnili taktiku. Znovu jsme chtěli střílet ze všech pozic a hrát tak, aby si i hráči, kteří hrají ve vypjatých utkáních méně, dostávali co nejvíce prostoru ve hře a aby se jim i podařilo vstřelit branku. Branek se nám na konec podařilo nastřílet šest a neobdržet ani jedinou. A tak se brankový účet dnešního utkání zastavil na 0:13.

TJ ACS Malenovice SV  vs. HBC JTEKT Svítkov Stars   0:13 (0:6, 0:1, 0:6)

střely na branku: 5:61 (1:25, 1:13, 3:23)

vyloučení: 2:2, přesilovky: 2:1, využití: 0:1, v oslabení 0:2

sestava a branky a asistence Stars: Novotný Lukáš (Šidlo) - Adámek 2+1, Bláha Matyáš 1+1, Bláha Tomáš 1+0, Čech 3+2, Doležal 1+0, Dudík 0+1,Flos 1+2, Koch 1+0, Naštický 1+2, Novák Jaroslav 0+2, Novotný Vojtěch 2+1,Tesař, Topičová

slovo závěrem: Získali jsme důležité tři body díky jimž máme jistou druhou příčku v kvalifikační skupině C a tím pádem jistý postup do semifinálového turnaje. Utkání probíhalo dle papírových předpokladů, ale rozhodně nelze domácím upřít bojovnost a snahu z každé byť sebemenší akce něco vytěžit. Utkání bylo hráno ve velice přátelské atmosféře vytvářené jak samotnými hráči tak domácími fanoušky.