Poslední zápas A týmu v základní části

A tým (Petr Šatara) - Za krásného jarního počasí sehrál Svítkov poslední utkání základní části v neděli 30. 3. ve zlínských Malenovicích.

Svojí premiéru za A tým si odbyl obránce z mladšího dorostu, Jan Michal, jenž odehrál své první utkání v 1. národní lize velmi dobře.

TJ ACS Malenovice SV - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 2 po samostatných nájezdech

Do utkání vstoupil Svítkov odvážně a již ve třetí minutě využil přesilovou hru Kohoutek - 0:1. Hosté pokračovali v aktivní hře a ta jim přinesla další přesilovou hru, se kterou nenaložili dobře. Postupně se začala hra vyrovnávat a domácí vystrkovali růžky.V ýsledkem byl faul hostujícího obránce a po důrazu na brankovišti využitá přesilová hra - 1:1.

Ani do druhé třetiny nevstoupil Svítkov špatně a opět si vybojoval výhodu přesilové hry. O tom, zda jsou pro svítkovský tým přesilové hry výhodou se dá polemizovat, jelikož ve druhém zápase v řadě inkasoval při početní výhodě. Rzesotto vyhrál vhazování, nahodil míček do obranného pásma Svítkova, kde míček doběhl Hruboš a překvapil Matrku střelou mezi betony - 2:1. Domácí tato branka nabudila a ohrožovala jinak výtečně chytajícího Matrku. Ve druhé třetině si vybojovali ještě dvě přesilové hry, které sehráli lépe než tu ze začátku třetiny, ale nikdo z hostujících hráčů nedokázal dostat míček do branky.

Přes převahu domácích ve druhé třetině byl stále výsledek zápasu otevřený. Úvod třetiny patřil domácímu týmu, který dvakrát nastřelil tyčku svítkovské branky. Tento tlak umocnily ještě vyloučení hostujících obránců a necelou minutu hrál Svítkov oslabení ve třech hráčích v poli. Bránící hráči tento tlak ustáli a začali si vytvářet šance. Výsledkem těchto snah byl vyrovnávací gól půl minuty před koncem utkání z hole specialisty na Malenovice, Radka Cinka, který vstřelil Malenovicím již svůj třetí gól v sezóně. Utkání dospělo do samostatných nájezdů, kde hned v první sérii proměnil za domácí Hruboš a vstřelil tak jedinou branku samostatných nájezdů - 3:2.

Robert Koch (trenér): Do utkání jsme nastoupili s pouze 12 hráči do pole, ale s touhou zahrát si před play - off dobrý zápas a půdě favorizovaných Malenovic. To se myslím povedlo a až na druhou třetinu, jsem s výkonem spokojený. Chtěl bych pochválit za první zápas hráče z MD Jana Michala, který odehrál jako nováček kvalitní utkání. Nyní se už všichni těšíme na příští týden, kdy pro nás začne vytoužené play off a věřím, že do něj jsme připraveni. Za hráče říkám, že do toho dáme všechno.

Střely na branku: 26:21       Vyloučení: 6:5           Využití přesilových her: 1:1            V oslabení: 1:0

Branky: 9:31 Hruboš Adam (Kubis Šimon), 16:02 Hruboš Adam, (Rzesotto Jindřich), rozhodující samostatný nájezd Hruboš Adam - 2:54 Kohoutek Lukáš (Šováň Pavel, Hackenberg Tomáš), 44:06 Cinko Radek (Svatuška Jan, Hackenberg Tomáš)

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Šováň Pavel, Michal Jan, Svatuška Jan, Šatara Petr - Černický David, Hackenberg Tomáš, Kohoutek Lukáš, Cinko Radek, Jirsa Tomáš, Mifek Milan, Velecký Jakub