Posily z áčka pomohly zdolat Opatovice

B tým (Jana Martinů) – V neděli 21. 9. odpoledne se B tým utkal v dalším zápase nadstavby KHbL v Přelouči s předposledními Opatovicemi.

HBC Dahama Opatovice nad Labem - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 0 : 6 (0:1, 0:2, 0:3)

V neděli odpoledne se B tým díky absenci svých vlastních hráčů posilnil o hráče A týmu a utkal se v dalším zápase nadstavby KHbL v Přelouči s předposledními Opatovicemi.

Zápas jsme otevřeli až v posledních vteřinách první třetiny gólem Václava Šíbla (as. Slavomír Zdeněk a Martin Hejkrlík) 0:1. Druhý gól padl ve třetí minutě druhé třetiny, kdy se prosadil sám Pavel Šováň (0:2). Třetí gól trefil v desáté minutě Radek Kopecký, když využil nabídnutou přesilovku po spolupráci s Václavem Šíblem a Pavlem Šováněm (0:3). Ve třetí třetiny pak padly ještě další tři góly, nejdříve v sedmé minutě podruhé skóroval Válcav Šíblo po přihrávce od Jakuba Veleckého (0:4). Minutu poté dal i Tadeáš Zelinka, kterému sekundoval Jakub Velecký a Václav Šíblo (0:5) a poslední gól zápasu a svůj druhý vstřelil v poslední minutě zápasu Radek Kopecký (as. Jakub Velecký a Václav Šíblo) a upravil tak konečné skóre zápasu na 0:6.

„Poměr střel z celého zápasu mluví za veškeré hodnocení. Je pravdou, že jsme se střelecky rozjížděli pomaleji k tomu Cíd'a pokryl spoustu výborných pokusů. Po prvním gólu to z kluků spadlo a od druhé třetiny byla otázka jen kolik. Herně i výsledkově jsme dominovali, soupeř zkoušel štěstí z rychlých brejků, kde jsme se nechali strhnout k utočení. Všechny brejkové pokusy pokryl jistý Hanč. Příští týden, nás čekají Medvědi, budeme se snažit je maximálně potrápit,“ zhodnotil zápas trenér Martin Bulva.

Střely na branku: 16:47 (4:14, 6:16, 6:17), vyloučení: 4:3 (1:1, 3:1, 0:1), přesilovky: 2:3, využití přesilovek: 0:1, branky v oslabení: 0:0

Sestava: Hanč Michal - Košťál Robert (C), Vokál Petr, Zdeněk Slavomír, Hejkrlík Martin, Pazdera Luboš, Šlitr Vojtěch, Čeřovský Lukáš, Zelinka Tadeáš, Kopecký Radek (A), Šováň Pavel (A), Šíblo Václav (A), Velecký Jakub (A)

Branky: 14:56 Šíblo Václav (Zdeněk Slavomír, Hejkrlík Martin), 17:22 Šováň Pavel, 24:59 Kopecký Radek (Šíblo Václav, Šováň Pavel) PP, 36:59 Šíblo Václav (Velecký Jakub), 38:03 Zelinka Tadeáš (Velecký Jakub, Šíblo Václav), 44:42 Kopecký Radek (Velecký Jakub, Šíblo Václav)