Po těžkém víkendu jen jeden bod pro B tým Svítkova

KHbL (Jana Martinů) – Velmi těžcí soupeři čekali o víkendu na B tým Svítkova a to A tým Chrudimi a B tým Přelouče, které prokázaly své kvality a zaslouženě vyhrály.

TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B - HBC Jokerit Chrudim A 3 : 4ss (0:1, 1:2, 2:0-0:1)

Svítkovský B tým díky zraněním a marodce rozšířil své řady o hráče A týmu a MD, kterým už skončila sezóna, a tak mohli pomoci proti tak silným soupeřům.

První třetina byla velmi vyrovnaná na obou stranách, ale šťastnější byli na jejím konci hosté, kteří nám dali dvě minuty do konce první gól, na což jsme už nestačili odpovědět. Co se nepodařilo v první třetině, tak to se povedlo hned na začátku druhé, kdy se trefil Žakys, ale bohužel mu gól nebyl uznán kvůli posunuté brance. V desáté minutě skóroval znovu a tentokrát již rozhodčí branku uznali a tak bylo vyrovnáno. Bohužel se však hostům podařilo využít dvě minuty do konce nabídnutou přesilovku a dostat se tím opět do vedení. To jim nestačilo a sedm vteřin do konce ještě přidali třetí gól. Kluci se po přestávce kousli a tak byla třetí třetina jen v naší režii. Nejdříve se ve čtvrté minutě trefil Sláva (as. Hejky a Marw) a stejné trojici se podařilo tři minuty do konce třetí třetiny ještě vyrovnat, takže se rozhodovalo až v nájezdech, kde naši střelci Váša, Mates a Sláva bohužel minuli, ale hostující Řehák nikoliv, a tak si nakonec Chrudim odvezla dva body a nám zůstal jen jeden.

Střely na branku: 39:28 (14:10, 10:9, 15:9), vyloučení: 1:1 (0:0, 1:1, 0:0), přesilovky: 1:1, využití přesilovek: 0:1, br. v oslabení: 0:0

Sestava: Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Novák Tomáš, Bulva Martin, Koch Robert, Nekola Martin (A) – Žák Daniel, Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Vašina Adam, Šlitr Vojtěch, Šováň Pavel (A), Velecký Jakub (A), Cinko Martin (A)

Branky: Zdeněk Slavomír (2), Žák Daniel (1), Hejkrlík Martin (0+2), Cinko Martin (0+2)

Fotografie z utkání:

HC Jestřábi Přelouč B - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice B 5:1 (2:0,2:0,1:1)

Jsou zápasy, o kterých se špatně píše a ten nedělní s Jestřáby z Přelouče je jeden z nich. I přesto, že oba týmy vylepšily své soupisky o hráče A týmu, tak Přelouč měla po celý zápas jednoznačně navrch. Všechny naše střely pochytal výborně chytající brankář Danihelka, který ještě v loňské sezoně chytal za B tým Svítkova. Přeloučská mašina se gólově rozjela ve třinácté minutě první třetiny, kdy jsme během patnácti vteřin inkasovali hned dva góly, což byla pro nás studená sprcha. Kluci to nevzdávali a bojovali, ovšem góly padaly jen do naší sítě a to ve třetí a třinácté minutě druhé třetiny. V takovýchto chvílích si člověk říká, jak se můžou ještě hráči namotivovat, aby se pokusili o obrat. Hecař Láďa se snažil nabudit naši střídačku, co mohl, ale nám to tam ne a ne padnout. Ve třetí třetině v šesté minutě přidali Jestřábi ještě pátý gól. Čtyři minuty do konce zachránil naši čest Sláva a překazil tak aspoň Danihelkovi nulu. Na takovýto zápas musíme co nejrychleji zapomenout a jít dál.

Sestava: Kaván Filip (A), Vondra Jan – Košťál Robert, Vokál Petr, Bulva Martin, Koch Robert, Hlavsa Martin (A), Šováň Pavel (A) – Zdeněk Slavomír, Kánský Zdeněk (C), Hejkrlík Martin, Hanč Michal, Vašina Adam, Homola Ladislav, Kopecký Radek (A), Cinko Martin (A), Pitthard Martin (MD)

Branky: Slavomír Zdeněk (1), Cinko Martin (0+1)