Po nájezdové loterii s Brnem pouze bod!

A tým (red.) - I ve druhém jarním utkání dokázali svítkovští bodovat a přiblížili se hranici playoff. Čtyři vytěžené body z šesti možných jsou brány jako úspěšný vstup do jarní části 1.ligy!

Po dlouhé době se naši hráči museli vyrovnat s přechodem na asfaltový povrch, což jim zprvu dělalo velké problémy, následně ale vyrovnali hru a utkání došlo až na samostatné nájezdy.

16.kolo, neděle 26.2.2017

HBK Bulldogs Brno - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice  4:3ss

třetiny: 1:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 1:08 Klíma (Šír), 23:39 Klíma (Zapletal), 30:33 Šmarda M. (Baláč), 45:00 Šmarda L.  SN  – 15:49 Černický D., 28:14 Jurga (Hrnčíř), 35:59 Bureš
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 16. Střely na branku: 28:24 (11:5, 8:11, 9:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Sestava domácích

Horák (Schönberger) – Kasal, Dmytryszyn, Jandourek, Kendík, Zapletal – Baláč, Šmarda M., Šmarda L., Emmer, Fišar, Kalina, Klíma, Šír, Vysloužil

Sestava hostí

Černický M. (od 45.min Mroviec) – Doležal, Hlavsa, Hrnčíř, Michal, Pelikán, Staněk – Bureš, Černický D., Hlaváček, Janský, Jurga, Kohoutek, Novotný P., Novotný V., Pitthard, Zaplatílek

Komentář k zápasu

Brněnský asfaltový povrch našim hráčům moc úsměvů na tváři nevykouzlil, o to větší skepsi přinesl opět rychlý gól z hole domácího Klímy po nedůrazu u naší svatyně – 1:0. Brno bylo v úvodu zápasu velmi rychlé, vyhrávalo snad všechny bule, ze kterých těžilo herní převahu. Stav po úvodním dějství o jeden gól byl vzhledem k naší předvedené hře ještě milostivý.

Uklidnění přestávkou a změna herního stylu byla ku prospěchu vyrovnání hry. Po dlouhém lobu z obranného pásma unikl kapitán David Černický a i díky chybě domácího gólmana dokázal vyrovnat stav utkání – 1:1. Byli to ovšem domácí, kteří v půlce druhého dějství dokázali opět odskočit po gólu z předbrankového prostoru – Klíma trápil naši obranu – 2:1. Jedna z mála vyhraných bulí v útočném pásmu, Hrnčíř vysílá dělovku na bránu a Jurga doklepává za záda bezmocného Horáka – 2:2.

Závěrečná třetina přinesla dramatickou zápletku. V prvním střídání propadla naše obrana v rohu hřiště a důrazní domácí protlačili míček do svatyně Černického – 3:2. Když jsme vyhráli buly, vždy z toho něco vzniklo – to potvrdil tahoun Bureš, který si sám pro sebe vyhrál vhazování v útočném pásmu a lyšácky procedil míček mezi betony brankáře Horáka – 3:3.

Po 45 minutách oba týmy braly bod a na řadu přišly nájezdy – do branky Svítkova se přesunul Mroviec a speciální disciplína mohla začít. Ze šesti nájezdů byl úspěšný pouze domácí Lukáš Šmarda a domácí si tak připsali dva body, zatímco Svítkov pouze jeden. Ještě nutno doplnit, že mezi neúspěšnými exekutory byli Hrnčíř, Bureš a spojnici trefící Pitthard.

Ohlasy po utkání

Petr Hofman (trenér Svítkov Stars): Velmi těžké utkání, tvrdý soupeř, který pravidelně využívá svého malého hřiště a bere body i týmům z předních míst tabulky. Celý tým zaslouží velkou poklonu za doslova vydřený bod, nájezdy jsou o štěstí. Bod bude velmi cenný!