Pět bodů proti 1. HBC Svitavy je úspěchem

Starší žáci (Martin Bulva) - V neděli 15. 4. zajížděli starší žáci Hvězd do Poličky, kde čekal tým 1. HBC Svitavy. Tento celek je v této kategorii loňským mistrem České republiky. Letos se jim však příliš nedaží a proto se nachází na průběžné čtvrté příčce základní skupiny.

Domácí nás svou plnou sestavou doplněnou o řadu střídavých startů a hostování nepřekvapili. Do branky hostů se postavil zkušený Novotný. Přesto, že Hvězdy v první třetině vystřelili na domácího brankáře 13x, podařilo se jim vstřelit pouze jeden gól z hole Strouhala. Strouhal vstřelil svůj gól již ve druhé minutě utkání, na to však v desáté minutě zareagoval Tobiáš. Druhá třetina byla takticky odehraná z obou stran o čemž hovoří i poměr střel 3:5, přesto domácí zásluhou Geby šli do vedení. O přestávce proběhla velká motivace, která přinesla své ovoce. Nejprve vyrovnal Novotný a pak dvěma góly Strouhal strhl vedení na stranu Svítkova. Pod čtvrtým gólem se podepsal zejména domácí brankář, kterému propadl míček mezi betony a pomalu dojel do svatyně. Závěr utkání se již změna skóre nekonala a Hvězdy dovedly utkání do vítězného konce. Třetí třetina byla ze strany Stars velice povedená. Hattrickem se blýskl kapitán Strouhal.

1. HBC SVITAVY 2 : 4 TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky: Strouhal 3x, Novotný

Třetiny: 1:1, 1:0, 0:3

Poměr střel: 17:24

Vyloučení: 3:1

Hodnocení: První třetina se nám velice povedla co se týká do počtu střel a aktivity, bohužel v náš neprospěch jsme velice často trefovali domácího brankáře ve středu brány. Druhá třetina nebyla z naší strany úplně nejlepší i přesto, že v ní bylo málo střeleckým pokusů na obou stranách. Do poslední třetiny šli kluci naplno s cílem otočit výsledek a získat 3 body. Což se povedlo díky velkém úsilí a sebevědomí. Za poslední třetinu kluky chválím. Dobře se zapojil i novic Tomáš Zeman, který si ještě zvyká na míček, ale svým pohybem se prezentoval dobře.

Před druhým zápasem jsme upozornili hráče, že se musí snažit ještě více, ale úvod nás nezastihl v dobré formě a koncentraci. První gól vstřelili domácí, další jim nebyl uznán pro viditelnou hru rukou. Tento okamžik zbytečně vzbuzoval vášně na straně domácích. V úvodu zápasu nás držel brankář Synek, který chytil hodně střeleckých pokusů. I přesto, že tato třetina nebyla z kategorie výborných podařilo se nám vyrovnat zásluhou Strouhala. Druhá třetina byla vyrovnaná střelecky z obou stran, ale o gól výkonnější byli domácí. Svitavy už vedli 3:1, což pro hosty nevypadalo vůbec dobře. Brankář Synek musel střídat pro poruchu na výstroji. Naštěstí letos náš tým zdobí velká touha dřít a bojovat, což se ukázalo i tentokrát, když se podařilo snížit Novotnému. Tento hráč i vyrovnal ve třetí třetině, která byla plně v naší režii. Bohužel moc času na další tlak již nezbyl, tak došlo na trestná střílení. V nich se hlavně ukázal Jan „O’Shea“ Strouhal, který svými třemi úspěšnými pokusy vymazal domácího brankáře Hnáta.

1. HBC Svitavy 3 : 4ss TJ PARAMO SVÍTKOV STARS PARDUBICE

Branky: Strouhal 2x, Novotný 2x

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1

Poměr střel: 20:22

Vyloučení: 2:2

Hodnocení: Ve druhém zápasu jsme hlavně v jeho úvodu trochu hledali dech a zbytečně jsme pouštěli domácí do šancí. Za stavu 3:1 pro domácí to s námi nevypadalo dobře, ale tento tým má silné vnitřní charisma, bojoval a po zásluze vyrovnal. Nájezdy, jsou individuální soutěží a zde se velice dobře prezentoval Strouhal. Dva body se mohou zdát jako zklamání, nebo ztráta. Ve skutečnosti ale jsou hodně dobře odvedenou prací. Vzhledem k sestavě domácích a vývoje skóre jsme domácím sebrali šanci na větší bodový zisk.