Pavel Birta a čtyřicet projektilů

Dorost (red.) - Jediný gól kapitána týmu stačil v neděli 16. 9. porážku Ježků.

Ježci Heřmanův Městec - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 0 : 1(0 : 0, 0 : 1, 0 : 0)

Zápas jsme začali v neúplné sestavě, protože několik hráčů se nacházelo ještě na cestě z pražského Kertu a tamního zápasu v juniorské extralize. Ti se zapojili cca v osmé minutě první třetiny. Soupeře jsme pouštěli z na naši půlku málo, ale pokud se tam dostal, byl nebezpečný. Při jednom z výpadů trestal náš obránce osekávání brankáře nedovoleným způsobem za což si vykoledoval dvě minuty a pěstní atak soupeřova útočníka. Protože se nedal oba putovali po zásluze do konce zápasu z hřiště ven. Branku se nám do konce třetiny dobýt nepodařilo, Ježci byli v obraně jako vždy velmi houževnatí a pozorní.

Ve druhé třetině se obraz hry zpočátku nezměnil a pokračovalo dobývání Ježčí branky. Výborně ovšem zachytal brankář soupeře, k tomu mnoho střel končilo mimo nebo na tělech hráčů před brankou, asi dvakrát zazvonila tyč. Jediným šťastným střelcem se tak stal kapitán Pavel Birta, který od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Ani ve třetí třetině se hra nejprve neměnila, přibližně od poloviny začali Ježci trochu odpadat, musíme připomenout jejich nižší věkový průměr a hlavně vyzdvihnout jejich bojovnost. Nám se ani tak nepodařilo najít recept na domácího brankáře, který za celý zápas pochytal čtyřicet střel a nedovolil nám získat uklidňující gólovou pojistku.

Trenér David Mlateček utkání hodnotí: Do Heřmanova Městce jsme jeli s cílem získat všechny body, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Od začátku se nám to potvrdilo a soupeř nás do ničeho nepustil. Po bezbrankové první třetině jsme se prosadili až v té druhé, kdy se přesně zamířil Birta. Ve třetině jsme  se snažili přidat ještě nějaké góly, ale díky skvělému brankáři soupeře se nám to vůbec nepovedlo. K závěrečnému tlaku jsme Ježky nepustili a tak nechal Šídlo svoji svatyni zavřenou po celý zápas. Chválím celý tým. A děkujeme fanouškům, že nás přijeli podpořit.

Redakce by ráda připomněla ještě výkon jediné dívky v kádru Lucky Rejlové, zejména její příkladné padání do střel. Kluci, věříme, že jste se dívali.

Sestava: Šidlo, Procházka - Birta, Brož, Dlouhý, Hemžský, Ilich, Korbel, Kubát, Novotný, Bláha, Gregor, Korec, Shejbal, Malý, Rejlová.

Střelci: Birta (Bláha)