Parádní obrat juniorů na západě Čech

Junioři (Martin Bláha) - Sobota 5. 3. 2022 byla ve znamení další etapy naší cesty extraligou juniorů.

Čekal nás opět silný soupeř, o kterém jsme neměli moc informací. Byli jsme připraveni bojovat o každý centimetr plochy a odvézt si z Plzně nějaký ten bod. Hráli jsme dobře a pozorně, avšak soupeř nás občas donutil k drobným zaváháním a chybičkám a ty okamžitě tvrdě potrestal. Stav 2:0 po první třetině, nevěstil nic dobrého.

Druhá perioda začala tlakem Plzně a naším chaosem v obraném pásmu. Za úmyslné posunutí branky bylo proti našim barvám nařízeno trestné střílení. S tím si však bravurně chytající Šťovíček poradil a držel tak dále naděje týmu na úspěch. Mezi 18. a 20. minutou jsme se dopustili dvou faulů a čelili tak oslabení třech proti pěti . S tím jsme si však velice dobře poradili a soupeř neměl moc šancí ke změně stavu. Šťovíček ve svém brankovišti kraloval a trojice a následně čtveřice hráčů bránila, jako o život. Dokonce se dostal do úniku Malý, který však bohužel neproměnil. Veseleji bylo minutu po přežitém oslabení, kdy kapitán „Mouse“ Bláha dvěma jesličkami stylem pojď sem, kam jdeš překonal obránce soupeře a nekompromisně skóroval. V tu chvíli jsme nabádali své hráče k vyšší aktivitě, neboť přežití oslabení 3:5 a následné skórování se jistě na psychice soupeře podepsalo a tak jsme veleli k vyrovnání. Radost nám bohužel vydržela pouhé dvě minuty a dvacet vteřin. Možná i z přemíry snahy, došlo na levém křídle k podklouznutí, jinak dobře hrajícího Tomeše a soupeř z následného přečíslení střelou z druhé vlny opět odskočil na rozdíl dvou branek.

Do třetí periody jsme zredukovali sestavu na dvě lajny, vyhecovali hráče na maximum a probudili v nich neuvěřitelnou sílu. Obránce Korec ve třetí minutě snížil na rozdíl jediné branky, aby pak v jedna-čtyřicáte minutě vybídl ke skórování dnes skvěle hrajícího Ilicha, který nechytatelně tečoval jeho střelu od modré. Dvě vteřiny před koncem normální hrací doby, mohl dokonat obrat a urvat tak pro svůj tým všechny body kapitán Bláha. Šlechta však jeho pokus lapil a tak muselo o vítězi tohoto krásného a bojovného utkání rozhodnout až prodloužení.

V čase 46:10 vybídl kapitán Mouse k úniku Malého, ten se tentokráte nemýlil a chladnokrevně dokončil obrat utkání a zajistil tak Hvězdám zisk dvou bodů.

Utkání mělo vysoké parametry a myslím, že se muselo líbit.

DÁMY A PÁNOVÉ, tento TÝM má SRDCE, CESTA za SNEM pokračuje.

Přijďte nás podpořit 12. 3. 2022 v 11:30 kdy v domácí Stars aréně zkřížíme hole s Hostivaří.

HBC Plzeň - HBC Svítkov Stars Pardubice 3 : 4 po prodloužení

Střelci: Bláha (Korec), Korec, Ilich (Korec), Malý (Bláha)

Soupiska: Šťovíček, Procházka - Birta, Dvořáček, Korbel, Korec, Martínek, Vacek - Beneš, Bláha, Brož, Ilich, Kábrt, Koudela, Malý, Mifek, Novotný, Tomeš