One man show Kuby Krále

Starší žáci (Martin Bulva) - Poslední výjezd za hranice města Pardubic nás zavál do Svitav, kde jsme nastoupili proti domácím Sršnům.

Zápas byl přeložen ze zimního stadionu, na domácí hřiště 1. HBC Svitavy z důvodu počasí. Do obou zápasů jsme nastoupili bez brankáře Synka, který pár dnů před výjezdem onemocněl a přes veškerou snahu se mu nepodařilo dát dokupy. Druhý brankář Štěpán Kánský je dlouhodobě zraněný a tak jsme se na tréninku domluvili, že do branky pošleme hráče z pole Honzu Shejbala. Do zápasu jsme šli s tím, že nesmíme nechat soupeře střílet.

HBC Sršni Svitavy 3:6 TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Třetiny: 0:0, 3:4, 0:2

Vyloučení: 0:0

Střely: 7:31

Branky: Král 2, Doležal 2, Kubišta, Strouhal

První třetina zápasu byla velmi rozhádaná, vystřelili jsme sice osm střel, ale všechny pokusy nenašly svůj cíl. Chybělo nám více myšlenky a větší důraz v zakončení. Druhá třetina byla již úspěšná, když góly vstřelili Král, Kubišta a zase Král. Za stavu 3:1 pro nás, jsme upadli do letargie a soupeř z pár ojedinělých pokusů vyrovnal. Naštěstí se závěr třetiny přišel čtvrtý gól Doležala. Druhá třetina přinesla mraky střel, ale opět efekt mohl být lepší. Poslední třetinu jsme již dohráli a dva góly přidali Doležal a Strouhal.

Hodnocení: Za celý zápas na nás šlo sedm střel což beru jako velmi pozitivní. Kluci se snažili opravdu hrát odzadu a vracet se, jen škoda, že nám střelecká muška nepromluvila více do konečného výsledku, i když to není důležité.

HBC Sršni Svitavy 0:10 TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice

Třetin: 0:4, 0:3, 0:3

Vyloučení: 7:4

Střely: 4:28

Branky: Král 7, Kubišta, Doležal, Modrý

Druhý zápas přinesl jednoznačnější průběh, zřejmě se naše první formace dobře posílila místníma toustíkama, které jí dodaly síly. Nerad používám tyto fráze, protože vyznávám kolektivní pojetí hry, ale ten zápas byla malá „One man show“ jednoho hráče, který si samozřejmě za přispění svých spoluhráčů připsal na konto sedm gólů a jednu nahrávku. Tímto střelcem byl kapitán hostů Kuba Král. Zdárně mu sekundoval jeho spoluhráč z lajny Dominik Kubišta, který si vyasistoval hattrick v nahrávkách a přidal jeden gól. Závěr bych věnoval našemu novému brankáři, který vychytal první nulu. Jen ze čtyř střel, ale i to se počítá.

Hodnocení: Vyšla nám konečně efektivita v zakončení, zejména první lajna se rozjela. Škoda, jen že na to nenavázala i lajna druhá a třetí. Opět jsme dobře bránili, soupeře do našeho pásma pouštěli jen sporadicky.

Chválím za oba zápasy obranou činnost celého týmu!!!