Odveta v Třinci vyšla na 1-

Starší dorost (Martin Bláha) - Sobota 2. 11. 2013 6:00 hodin. Starší dorost Stars se vydává opět na Třineckou misi.

Tentokráte s námi odjíždí dva gólmani a to Tonda Oplt a uzdravivší se Jéňa Ptáček. Z důvodu tanečních, marodky a jedné kuriozní absence jsme odjížděli pouze s deseti hráči do pole. David Bezdíček, který měl být po cestě zkoušen z Fyziky, se celou noc tak poctivě připravoval, že nakonec odjezd na utkání zaspal.

Cesta ubíhala jako po másle a tak jsme v 10:10 dorazili do Enviform areny. Když jsme obdrželi kabinu, převlékli jsme se do lehkého a opět k rozcvičení využili místní tělocvičnu.

Do prvního utkání nastoupil jako jednička Tonda Oplt. Varovali jsme své svěřence před podceněním soupeře. Nechtěli jsme dopustit zaváhání z před minulého týdne. Vyhráli jsme úvodní vhazování a naše první formace se usadila v útočném pásmu. Třinec se dopustil nedovoleného bránění a tak jsme v 45 vteřině dostali výhodu přesilové hry. Nedobře jsme s ní však naložili. Třinec naopak v oslabení dokázal vstřelit branku a otevřít tak gólový účet dnešního utkání 1:0. Naši borci se s tímto stavem však nehodlali smířit. Dokázali jsme vyhrávat buly a vyvíjet tlak v útočném pásmu. V polovině třetí minuty se prosadil Kopriva a  vyrovnal na 1:1. Stejnému hráči se povedlo i další jeho střídání. V čase 4:32 opět rozvlnil síťku za Ochmanovýmy  zády 1:2. Soupeř bojoval jako lev, ale naši borci svou hrou buly získávali velkou výhodu. Zatlačovali jsme Třinecké v jejich obranném pásmu a snažili se střílet ze všech pozic. Branka z toho však nepadla. Naopak v deváté minutě, se po individuální akci prosadil  Martin „Píďa“ Pitthard 1:3. Do konce první části se již nic nestalo a tak bylo o přestávce na střídačce celkem veselo.

Varovali jsme hráče před polevením ve své hře. Víme dobře, že vedení o dvě branky ještě není žádnou jistotou. Necelá minuta nám opět stačila ke zvýšení skóre, když se po druhé prosadil Pitthard 1:4. Čtvrtá branka vyhnala Ochmana z branky a na jeho místo se postavil Surda. Radili jsme svým borcům, aby se na něho snažili co nejvíce střílet a opět odemknout jeho svatyni. Mysleli jsme si, že Třinec bude po čtvrté brance jako opařený. Ten však rozehrál na hřišti takový kolotoč, že naší obraně šla hlava kolem. Rychlou a hlavně přesnou kombinační hrou docílil během dvou minut vstřelení třech branek a rázem bylo skóre srovnáno 4:4. Začínalo se od nuly a oba týmy se snažili překlopit pomyslnou misku vah na svou stranu. Obrany však fungovali na 100% a tak i přes množství přesilovek na obou stranách, v prostřední části hry již ke změně skóre nedošlo.

Konec třetiny byl z naší strany velmi špatně odehrán a tak jsme po zbytečných faulech vstupovali do poslední periody oslabeni o dva muže v poli. Enviform dokázal tuto výhodu přetavit ve vedoucí branku 5:4. V tuto chvíli se opravdu začalo hrát o všechno. Třinečtí cítili po obratu utkání velkou sílu a naši borci na sebe byli naštvaní a rozhodnuti bojovat až do úplného konce. Tento stav na hřišti přinášel velké množství vyhrocených osobních soubojů, končících na obou stranách vyloučeními. Čas ubíhal a bohužel hrál pro soupeře. Makali jsme, co se jen dalo. Ovšem zbytečné útočné fauly nám braly možnost skóre srovnat. V čase 34:32 se Třinec dopustil hákování a tak jsme měli asi poslední šanci s utkáním něco udělat. Následovala krátká porada a domluva s Opltem o signálu, na který bude reagovat střídáním. Power play jsme však na konec nehráli. Svatuška čistě vyhrál buly a Pitthard pálil. Surda však tuto ránu kryl. Opět Svatuška staví buly, znovu ji čistě vyhrává pro Píďu a ten přihrávkou vybídl ke střele Votavu. Voty nezaváhal a prostřelil vše, co mu stálo v cestě 5:5. Do konce hrací doby zbývalo 71 vteřin a ani jeden ze soupeřů se již nechtěl dopustit chyby. Bylo jasné, že se body v tomto utkání budou dělit.

Do naší branky se postavil Jéňa Ptáček. Pitthard vylosoval dojíždění a mohlo se začít. Oba brankáři byli neomylní  na naší střídačce panovala výborná atmosféra. Drželi jsme se kolem ramen a povzbuzovali své exekutory. Nikdo z nich však Třineckého gólmana nepřekonal. Ptáček v naší brance taktéž čaroval a na rozhodnutí se čekalo dlouhých osm sérií. Ptáček bohužel kapituloval a Kopriva srovnat nedokázal. To rozhodlo o tom, že z dobře rozehraného prvního utkání jsme na konec  vytěžili pouze jediný bod.

HBC Enviform Třinec vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pce 6:5 po ss (1:3, 3:1, 1:1,ss 1:0 )

Střely na branku: 25:24 (8:10, 7:5, 10:9)

Vyloučení: 10:11, přesilovky 10:9, využití 1:1, v oslabení 1:0

Jeden bod byl doma, ale s tím jsme se nechtěli v žádném případě smířit. Do druhého utkání jsme nastoupili plni optimismu. Věděli jsme, že soupeř je hratelný. Stačí pouze zůstat u naší hry. Obsazovat hráče bez míčku po celém hřišti. Nezbavovat se balónků a zodpovědnosti za hru. Bylo jasné, že druhé utkání bude velikou bitvou a vyhraje ten, kdo po tom bude více toužit. Ten, kdo pro vítězství a tým nechá na hřišti maximum. Chtěli jsme to být my a s tímto vědomím jsme k utkání také přistupovali. Do naší branky si po dlouhé zdravotní odmlce stoupl opět Jéňa Ptáček a bylo na něm vidět, že se těší na každý kontakt s balónkem. Výtečně si dirigoval své obránce a tak jsme se vyvarovali chyb z předchozího utkání. Když už se Třinečtí dostali k přímému ohrožení jeho branky, vytáhl ze svého arzenálu luxusní zákrok. Snažil se co nejméně přerušovat hru tak, abychom nemuseli hrát buly v obranném pásmu. Slavilo to úspěch. Kontrolovali jsme hru a snažili se střílet ze všech pozic. Surda v Třinecké brance však taktéž čaroval a tak se na otevření skóre čekalo dlouhých 9 minut. V deváté minutě se po přihrávce Jelínka trefil Pitthard 0:1. Tak také první třetina skončila.

V prostřední části hry se soupeř opět vybičoval ke skvělým výkonům. Bylo ho na hřišti plno a častěji se také dostával ke střelbě. To, že soupeř momentálně kontroloval hru, vedlo z naší strany k faulům. Nabídli jsme Enviformu ve druhé třetině celkem tři přesilové hry. Na štěstí jsme všechny přežili. Na branku se opět čekalo dlouhých devět minut. Tím, kdo se na konec dočkal, byli opět Stars. Tentokráte se z rohu perfektně vytočil Kopriva a sám zakončil. Zvýšil tak stav utkání na 0:2.

Do poslední periody jsme tak vstupovali s dvoubrankovým vedením. Nemohli jsme si však být jisti, že to bude stačit. V prvním utkání jsme vedli o tři branky a stejně jsme ho na konec nevyhráli. Stejnou chybu jsme již nechtěli dopustit. Soupeř na nás však hned od začátku vlétl a vstřelil kontaktní gól 1:2. Dále jsme se snažili hrát ze zajištěné obrany a co nejvíce držet míček na svých holích. Dařilo se a v šestadvacáté minutě se svou druhou trefou v tomto utkání, celkově dnes čtvrtou prosadil Kopriva 1:3. Měli jsme tak své dvoubrankové vedení zpět a již jsme ho nechtěli pustit. Přesilové hry obou týmů vyšli na prázdno a tak se skóre neměnilo. Soupeř se ještě pokusil o vyrovnání, když dlouhé tři minuty hrál power play. Vysvětlili jsme svým svěřencům, že není důležité v power play vstřelit branku, na opak nezbavovat se balónů, neproviňovat se zakázaným uvolněním a za každou cenu tuto soupeřovu výhodu ubránit. Podařilo se a tak jsme z druhého utkání brali všechny tři body.

HBC Enviform Třinec vs. TJ Paramo Svítkov Stars Pce 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Střely na branku: 18:20 (6:10, 8:6, 4:4)

Vyloučení: 6:8, přesilovky: 7:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:0

Slovo závěrem: Konečně jsme hráli jako tým. Jeden každý hráč na hřišti i střídačce byl odhodlán pro úspěch vypustit duši. Hecovali se, výtečně se podporovali v nájezdech prvního utkání. Poslouchali, co jim na střídačce říkáme a snažili se to plnit. Tyto aspekty napomohli tomu, že jsme tentokráte ze Třince odváželi velmi důležité 4 body.