O lídrovi soutěže rozhodli starší žáci v derby a v nájezdech

Starší žáci (Martin Hlavsa, úvod red.) - Souboj o čelo tabulky svedl v sobotu 3. 11. do Polabin dva dosud neporažené týmy a zároveň městské rivaly. Drama až do posledních minut, obrat rozhodnutý až v nájezdech, vítězství našich barev. Co víc by si mohl fanoušek hokejbalu přát. Snad to počasí.

Na Pardubické derby jsme přijeli natěšení a plní energie. Přístup všech k zápasu byl na nejvyšší úrovni již od rozcvičky. Bohužel jsme ale v první třetině působili lehce zaskočeni. Ve druhé minutě po špatném rozebrání hráčů v obrané třetině udeřila jako první Alfa a pro nás to byla docela sprcha. Když ještě od červené v desáté minutě navýšil Martan, šlo se do kabiny po první třetině za stavu 2:0. Naše šance končily na dobře chytajícím Kuryviálovi.

Hráče jsme nabádali ještě k větší aktivitě a častější střelbě. Alfa hrozila zejména z brejků a byla spíše pod naším tlakem. Ve dvacáté minutě jsme snížili po brance Jáši Kerschbauma. Bohužel soupeř opět odskakuje na 3 : 1 a my neustále dotahujeme. Těsně před koncem druhého dějství se znovu prosazuje střelec Jáša a dává nám další energii do poslední třetiny.

V kabině jsme neustále pozitivní a v poslední třetině přepínáme znovu na další level. Hrajeme lehce vabang a v drtivém náporu dvě minuty před koncem se konečně prosazujeme a srovnáváme poprvé v zápase na 3 : 3 brankou Korce. Tým je v euforii a snažíme se zápas rozhodnout ještě na konci, kdy zejména Denis Drbal měl na hokejce rozhodnutí.

V nájezdech se prosazujeme dvakrát - Kerschbaum, Bláha. A když oba pokusy domácích likviduje naše nová akvizice v brance Jára Fukárek, bereme výhru 3:4 po SN.

Za výkon zaslouží pochvalu celý tým, který se i přes nepříznivý stav nepoložil, a šel si neustále za vítězstvím. Skvěle zahrál Fíďa Shejbal a v brance nás podržel novic Fugas. Děkujeme všem, kdo nás přišli do Polabin podpořit. Věřím, že jsme se odvděčili parádním výkonem. Pochvalu zaslouží i soupeř, který jako vždy svým skvělým výkonem vytvořil parádní pardubické derby.

Sestava: Fukárek (Černý) - Drozd, Gregor, Kerschbaumová, Janíček, Korec, Vlašič l., Vlašič J., Bláha, Drbal, Kerschbaum, Koudela, Nadrchal, Shejbal, Kňava, Malý, Seidl