Ninja Mouse

Starší žáci (Martin Hlavsa): V sobotu 29. 9. přivítali naši starší žáci hradecké Piráty.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice - HBC Hradec Králové 1988 3 : 2 (0 : 0, 1 : 2, 2 : 0)

Branky: Bláha 3x

Střely: 37:25

Hradec přijel do Svítkova v okleštěné sestavě devíti hráčů. V první třetině se hrál opatrný hokejbal, kdy na sebe narazili dva týmy s podobnou taktikou. Nám se nedařil přechod a zejména kombinace v útočném pásmu. Ve druhé třetině jsme se ujali vedení zásluhou zaskakujícího kapitána Matyáše Bláhy za nemocného Jirku Gregora. Hradec však hrál velmi dobře a dvěma hezkými brankami otočil skóre na 2:1. Pro nás nová situace, potřebovali jsme otočit vývoj zápasu. V kabině jsme se zklidnili a vletěli do třetí části. Krásným lobem z obranného pásma vysunul Jáša Kerschbaum svého parťáka Mouse a ten se podruhé nemýlil. V tu chvíli kluci projevili snad poprvé v zápasu emoce a o dvacet vteřin později Mouse dokonal hattrick a otáčí vývoj zápasu na naší stranu. Snažíme se hrát zkušeně a nepouštíme soupeře do vážnějších situací. Bohužel dvě minuty před koncem přichází zbytečný faul a Hradec se dostává do tlaku. Hlavně jeho dalekonosné střely nám dělali problém, ale po celý zápas skvěle chytající Mates Procházka drží svůj tým a zejména jeho zásluhou si tak obnášíme tři body. Chválím kluky za vůli otočit zápas, když jsme zrovna neměli svůj den – odjezdili to a nepoložili se. Kvalitní výkon předvedl Kuba Kňava a Mates Malý. Do hry budeme potřeba přidat určitě více pohybu. Soupeř byl na nás dobře připraven a chválím ho zejména za jeho taktický výkon.

Sestava: Procházka (Černý) - Bláha, Drozd, Janíček, Kerschbaum, Kňava, Korec, Malý, Nadrchal, Seidl, Vlašič J, Vlašič L., Koudela, Synek, Kerschbaumová