Neúspěšný vstup do jarní části

A tým (autor Petr Šatara) - Za nepříznivého počasí vyjel oslabený tým svítkovských hvězd do nedaleké České Třebové k prvnímu jarnímu zápasu 1. ČNHbL.

TJ Lokomotiva Česká Třebová - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5 : 2

Pardubický celek šel do zápasu s jasnou taktikou hrát ze zabezpečené obrany a co nejvíce znepříjemnit soupeři hru. Toto se hostujícímu celku dařilo, soupeř vážněji ohrozil branku po individuální chybě obránce, ale útočník mířil mimo. Svítkov si nevypracoval mnoho šancí, ale když už nějakou vytvořil, stálo to za to. V 10. minutě první třetiny využil Šováňova lobu a zaváhání brankáře Šprincl, který téměř z nulového úhlu trefil bekhendovou střelou prázdnou branku. O pár minut později mohl Svítkov odskočit na rozdíl dvou branek, ale Večerníkovu akci na brankovišti přerušil hvizd rozhodčího, který neviděl míček. Do konce první třetiny se nic zajímavého nestalo a oba týmy šli do šaten za stavu 0:1.

Druhá část utkání začala v podobném rytmu, jako část první. Ale zanedlouho utkání nabídlo první přesilovou hru, kterou domácí nedokázali zužitkovat. Po této přesilové hře následovala další tři vyloučení hostujícího celku, kdy famózními zásahy brankáře a srdnatým výkonem bránící čtveřice hosté stále drželi vedení. Bohužel silný nápor a důraz na brankovišti přinesl domácímu celku vyrovnání. Krátce po vyrovnání byl vyloučen domácí kapitán a hostující borci měli možnost přesilové hry. Hosté poskytnutou výhodu nevyužili a naopak, málem při ní inkasovali.

Poslední třetina byla pro hostující tým jako ze zlého snu. Domácí tým vstoupil do třetí třetiny jako vítr a už ve 3. minutě poslal Českou Třebovou do vedení aktivní Lux. Svítkov byl rázem všude druhý a musel faulovat. To se hostům nevyplatilo a během dvaceti vteřin domácí dvakrát udeřili. Jiskru naděje vykřesal ještě výborně hrající David Černický. Ale Třebová měla zápas již pod kontrolou a na konečných 5:2 pečetil výsledek do prázdné branky Voleský.