Neúspěšný vstup A týmu do jara

DOPLNĚNO A tým (Radek Cinko) - V neděli prvního března 2015 absolvoval A tým výjezd do Karviné. Vzhledem k avizovaným cílům soupeře před jarní částí sezóny bylo jasné, že vybojovat nějaké body na horké karvinské půdě nebude vůbec nic lehkého. Po špatném začátku se svítkovští sice zvednout ještě dokázali, ale nakonec to nestačilo a z výjezdu se tak vrátili bez bodu.

První třetina probíhala z pohledu Svítkova klasicky, stejně jako ve většině zápasů se vedení brzy ujal soupeř, když v čase 2:20 využil nabídnutou přesilovku domácí Radim Pietrasz. Svítkovští se poté začali dostávat do tempa a už to vypadalo, že by se jim mohlo podařit i vyrovnat, ale s nabídnutou přesilovkou naložili trestuhodně, takže jejím výsledkem byl samostatný únik a gól na 2:0 z hole Vladimíra Luky v čase 12:27. Do konce první třetiny už gól nepadl a do kabin se tak šlo za, pro hosty, nelichotivého stavu 2:0.

Do třetiny druhé šly Hvězdy nabuzené touhou s výsledkem pohnout, protože hra domácích nebyla nijak oslnivá a hosté tak vycítili šanci na zdramatizování průběhu zápasu. Proti byl ale Tomáš Wróbel, jenž v čase 19:34 zvyšoval z pohledu domácích už na 3:0, v tu chvíli už v obrat věřil málokdo. Hosté ale zbraně nesložili a za malou chvíli, v čase 21:58, snižoval na 3:1 Jakub Král. Po tomto gólu začala taktická přetahovaná o každý metr hřiště, kterou v poslední minutě druhé třetiny dokázali pořádně zdramatizovat hostující Čejgl, který přesnou ranou k tyči snižoval v čase 29:06 na rozdíl jediné branky, a Pitthard, jenž vteřinu před druhou sirénou dokonce srovnal na 3:3. Po dvou třetinách šli do kabin rozhodně v lepším rozpoložení bojovně naladění svítkovští.

Do třetí třetiny vlétli hosté aktivněji, s touhou karvinské porazit, v čase 34:00 měl dokonce Waber možnost poslat Hvězdy poprvé v zápase do vedení, trestné střílení ale bohužel smolně neproměnil. Karviná se ale dokázala probrat včas, když z hole Zdeňka Deutsche šla v čase 34:44 opět do vedení. Hostům najednou začal čas ubíhat neskutečně rychle a než se nadáli, zbývala do konce třetí třetiny pouhá minuta, pokus o vstřelení vyrovnávací branky šesti hráči bez brankáře bohužel pro Svítkov nedopadl dobře a tak v čase 44:38 pečetil výhru domácích opět Zdeněk Deutsch gólem na konečných 5:3.

Trenér Svítkova, Robert Koch, zápas zhodnotil takto:  „Na zápas do Karviné jsme přijeli s touhou uhrát své první jarní body. Bohužel se nám to ale nepovedlo. Již před zápasem pohled na soupisku soupeře nevěštil nic dobrého. Je velká smůla, že jediné 2 zápasy, co zatím odehrál v 1. NHBL Wróbel musí být oba proti nám, ale nedalo se nic dělat, i tak jsme chtěli překvapit. Nepodařil se nám vstup do utkání, když jsme vlastně na začátku 2. třetiny prohrávali 3:0, už nám asi nevěřil nikdo. My jsme s, ale gólem na 3:1 dostali do zápasu a dvěma góly v poslední minutě 2. třetiny dokonce vyrovnali na 3:3. Kdyby na začátku 3. třetiny naše nová posila Waber dala z trestného střílení branku, možná se vše odvíjelo jinak, ale na kdyby se nehraje. Karviná dala posléze na 4:3 a pak do prázdné branky rozhodla o svém vítězství. Nemáme se v tomto zápase za co stydět a po výsledku v Porubě, kde překvapivě fotbalově prohrála Česká Třebová, máme nyní v podstatě vše ve svých rukách, což je lepší než tomu před tímto víkendem bylo.“

HbK Karviná - HBC JTEKT Svítkov Stars 5 : 3 (2 : 0, 1 : 3), (2 : 0), střely 20 : 18, vyloučení 8 : 7, využití přesilovek 2 : 0, branky v oslabení 2 : 0