Neúspěšná moravskoslezská mise A týmu

A tým (Petr Šatara) – Poslední trip absolvoval A tým v Moravskoslezském kraji ve dnech 23. a 24. 11.

TJ Sokol Poruba – TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 3 : 2

Svítkovští do utkání nevstoupil vůbec dobře, po nedůrazu hostující obrany se po třetí dorážce prosadil Mánek - 1:0. Hosty tento gól nakopl k většímu důrazu, z toho pramenila přesilovka pěti proti třem, ale svítkovští se prosadit nedokázali. Krátce po skončení přesilové hry se hostům naskytla příležitost klasické přesilové hry, kterou po důrazu na brankovišti zužitkovat veterán Nekola - 1:1. V zápětí byl vyloučen Minařík a současně s koncem třetiny Hlavsa.

Do druhé třetiny vstoupilo domácí mužstvo s výhodou přesilové hry pěti hráčů proti třem. Svítkovští oslabení srdnatě ubránili a opět se krátce po skončení přesilové hry se naskytla přesilová hra pro Svítkov, kterou využil agilní Minařík - 1:2. Ve zbývající části třetiny si oba týmy zahrály přesilovou hru, avšak ani jedna nevedla ke gólovému efektu.

Třetí třetinu začala Ostrava velmi aktivně, dostávala hosty pod tlak a od gólu je držel spolehlivě chytající Matrka. Vedení hosté nedrželi dlouho, ve třetí minutě se prosadil nepokrytý Kubovčík a z mezikruží prostřelil Matrku - 2:2. Hostům bylo těžko ještě ve 39. minutě, to byl vyloučen na 2+2 minuty Šováň a krátce po něm byl oceněn menším trestem Hlavsa a domácím se naskytla přesilová hra pěti proti třem. Domácí tlačili bránící hráče, odolávali jen díky skvělému Matrkovi, který byl nakonec krátký na pumelici Hlaváče - 3:2. Hosté měli možnost zvrátit vývoj zápasu krátce po té, ale přesilové hry nedokázali zužitkovat.

Střely na branku: 30:38       Vyloučení: 8:8           Využití: 1:2

Branky: 12:05 Nekola (Čejgl), 18:27 Minařík

Sestava: Matrka Tomáš - Hlavsa Martin (C), Nekola Martin, Svatuška Jan, Šatara Petr - Čejgl Martin, Kopecký Radek, Minařík Tomáš, Černický David, Mifek Milan, Šováň Pavel, Cinko Martin, Cinko Radek, Jirsa Tomáš

Robert Koch (trenér): Z mého pohledu šlo o klasické utkání s Porubou, který se ničím nelišil od předchozích střetnutí. Řekl bych, že toto byl nejlepší zápas, co jsme kdy v Ostravě odehráli. První dvě třetiny jsme byli daleko lepším týmem a kdybychom vedli vyšším rozdílem, nikdo by se nedivil. Největší problémy máme v koncovce, strašně se nadřeme na gól, tento aspekt nám v utkání zlomil vaz. Chtěl bych poděkovat, hráčům, kteří na tento zápas jeli a pak se hned vraceli domů, bez nich bychom nesložili ani 2 pětky.

SHC Opava – TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 5 : 2

Do utkání vstoupil hostující tým rozpačitě, v prvním střídání byl vyloučen Čejgl a nabídl domácím výhodu přesilové hry. Hosté přečkali oslabení bez úhony a hra se postupně vyrovnala, o čemž svědčí Jirsova tyč při samostatném úniku. Tato rovnováha nevydržela dlouho, již v páté minutě se povedlo Radkovi Cinkovi doslova vyrazit se soupeřem mantinel a muselo se přerušit utkání. Tato pauza jako by zpomalila hostující hráče, kteří chvílemi nedrželi krok s dobře se pohybujícími domácími. Výsledkem tohoto scénáře byl první gól v podání Zavřela - 1:0. Krátce po vstřelené brance byl vyloučen na 2 + 2 minuty hostující Mifek a zdálo se, že Opava zvýší svůj náskok, ale Matrka další branku v této třetině domácím nepovolil.

Do druhé třetiny vstoupil Svítkov aktivně, a již po třiatřiceti vteřinách se prosadil Čejgl - 1:1. Zanedlouho po vstřelené brance měl gól na hokejce po zaváhání domácího brankáře Jirsa, jeho střela se opět zastavila o tyč prázdné branky. Hostům dělala aktivita domácích stále problémy a již za minutu vrátil vedení na domácí stranu Římský - 2:1. Za další dvě minuty se po stejné akci prosadil opět Římský - 3:1. Hosté byli zcela dezorientováni a stěží odvraceli domácí útoky. Na konci třetiny se z podobné akce prosadil Raděvič - 4:1. Černou třetinu v hostujícím provedení uzavřel, aby toho nebylo málo, po stejné akci Římský - 5:1.

Po zkrácené přestávce oba týmy nastoupily do poslední třetiny, která se zdála rozhodnutá. Svítkovští, kteří již neměli co ztratit, se v útočné fázi osmělili a ohrožovali brankáře domácích. Ve třetí minutě se po důrazu na brankovišti prosadil Šatara - 5:2. Hosté pokračovali v útočných aktivitách, ale ani šance Černického a Čejgla brankami neskončily.

Branky: 15:33 Čejgl (Černický), 32:56 Šatara (Čejgl, Černický)

Sestava: Matrka Tomáš - Svatuška Jan, Šatara Petr, Cinko Radek, Šováň Pavel - Čejgl Martin, Černický David, Pitthard Martin, Cinko Martin, Jirsa Tomáš, Mifek Milan.

Robert Koch (trenér): Tento zápas měl pro mě nemilou předehru, kterou jsme si s hráči vysvětlili, a doufám, že se to již nebude opakovat. Bohužel jsme nastoupili pouze s 10 hráči do pole a to ještě 3 hráči lehce zranění. I přes to jsme bojovali o dobrý výsledek a nebýt 2. třetiny, která nám vůbec nevyšla, a kdybychom proměňovali alespoň ty nejvyloženější šance, mohlo být utkání zajímavější závěr.

Na konec bych rád poděkoval všem hráčům za účast na podzimní části, jak na trénincích, tak na zápasech a věřím, že jaro bude daleko úspěšnější a budeme se na trénincích setkávat ve větším počtu než na podzim.